Britu laikraksts: Krievijas specdienestu vadība pārliecināja Putinu uzbrukt Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs un Federālā Drošības dienesta (FSB) direktors Aleksandrs Bortņikovs bija visdedzīgākie atbalstītāji bruņotam iebrukumam Ukrainā, faktiski pārliecinot Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu sākt operāciju, vēsta britu laikraksts "The Times".

Avīze publicē fragmentus no žurnālista Ouena Metjūza gaidāmās grāmatas, kas citstarp balstīta arī sarunās ar Krievijas pārstāvjiem, kuri ir pazīstami ar kara gatavošanas apstākļiem.

Kā vēsta autors, Patruševs, Bortņikovs un citi viņiem uzskatu ziņā tuvie Krievijas spēka struktūru pārstāvji bijuši pārliecināti, ka nepieciešams preventīvs trieciens Ukrainai.

Viņi apgalvoja, ka tas vajadzīgs, lai glābtu Krieviju no it kā pieaugošajiem stratēģiskajiem draudiem no Rietumu puses.

To vidū, kas tiešā veidā gatavojuši iebrukumu, līdzās Patruševam, Bortņikovam un pašam Putinam minēts arī aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Tomēr viņam nav bijusi ideologa, bet izpildītāja loma, turklāt viņš dažkārt izrādījis svārstību.

Patruševs bijusi vissvarīgākā figūra Putina tuvākajā lokā.

Izdevums norāda uz svarīgo lomu, kāda bijusi Krievijas prezidenta izolācijai pēc Covid-19 pandēmijas sākuma – cilvēku loks, ar kuriem konsultējies Putins, būtiski sarucis, un tie, kas bijuši pārliecināti par nepieciešamību ieviest kontroli pār Ukrainu, lai cīnītos ar Rietumiem, nonākuši vairākumā.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. Ukrainas spēkiem izdevies pietuvoties Hersonas pilsētai, ko nolēmušas pamest okupantu varasiestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti