Briselē parakstīs Eiropas Savienības un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu

Briselē svētdien parakstīs Eiropas Savienības (ES) un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu. Tam bija jānotiek jau pirms vairākām dienām, taču tikšanos nācās atcelt, tā kā Beļģijas Valonijas reģionālais parlaments nobalsoja pret līgumu. Vienošanos izdevās panākt pēc ilgām diskusijām.

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo Briselē ierodas jau no rīta, un līgumu parakstīs plkst. 13 pēc Latvijas laika (plkst. 12 Briselē), klātesot atbildīgajām Eiropas Savienības amatpersonām.

Vēl pirms dažām dienām līguma liktenis joprojām nebija skaidrs, tā kā Beļģijas reģiona Valonijas parlamenta balsojums pret uz laiku apstādināja tā parakstīšanu, un nācās arī atcelt jau ceturtdien paredzēto Eiropas Savienības un Kanādas vadības tikšanos.

Eiropas Savienības un Kanādas līgums jeb saīsinājumā saukts par „CETA” ir tapis septiņus gadus ilgās un pamatīgās sarunās. Tā būtība ir atcelt daudzus līdz šim pastāvējušus ierobežojumus, maksājumus abu pušu tirdzniecībai. Slēdzot līgumu, gan kanādiešu, gan eiropiešu preces un produkti varēs plūst brīvāk. Kanādiešiem tā būs iespēja piekļūt līdz šim ļoti strikti aizsargātajam ES lauksaimniecības, savukārt eiropiešiem – ļoti pievilcīgajam un labvēlīgajam Kanādas sabiedriskā iepirkuma tirgum. Eksperti lēš, ka ES ekonomikā ik gadu ieplūdīs 12 miljardi eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti