«Brexit» bažu dēļ turpina krist mārciņas vērtība

Lielbritānijas sterliņu mārciņas vērtība nokritusi līdz zemākajam punktam vairāk nekā divu gadu laikā. Kritums tiek saistīts ar bažām par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās. Pesimisms īpaši pieaudzis pēc premjera Borisa Džonsona viesošanās Skotijā, kur viņu asi kritizēja Skotijas pirmā ministre.

Britu sterliņu mārciņas vērtība nokritusies līdz 1,1 eiro, kas ir sliktākais rādītājs pēdējos 28 mēnešos. Pirms "Brexit" referenduma rezultāta mārciņa maksāja vairāk nekā  1,4 eiro. Šādi tirgus reaģējis uz nepiekāpīgo jaunā premjerministra Borisa Džonsona nostāju. Viņš pieprasa pārskatīt Terēzas Mejas laikā noslēgto "Brexit" vienošanos, ko Brisele negrasās darīt, turklāt ar šo vēsti devies arī savā pirmajā vizīšu ciklā uz pārējām Apvienotās Karalistes daļām premjerministra amatā.

"Es pieņemu, ka mēs varam izcīnīt jaunu vienošanos, un mēs uz to mērķējam. Taču, protams, ir arī taisnība, ka jebkurai atbildīgai valdībai jāgatavojas arī scenārijam bez vienošanās. Tas ir vēstījums, ko es nododu arī mūsu eiropiešu draugiem," teicis Džonsons.

Skotijā Džonsons solīja attīstīt jaunu ekonomikas stimulēšanas programmu, un runāja par jaunām iespējām pēc "Brexit", taču Skotijas valdības ēkā tika sagaidīts ar protestiem un Skotijas pirmās ministres Nikolas Stērdženas kritiskiem vārdiem.

"Manuprāt, aiz visa šī valdības blefa un tukšām runām uzsākts bīstams ceļš. Man ir kļuvis skaidrs, ka jaunais premjerministrs un viņa valdība ir noteikusi gandrīz nenovēršamu kursu uz "Brexit" bez vienošanās. Es domāju, ka Skotijai tā būs katastrofa, tāpat kā visai Apvienotajai Karalistei. Es skaidri esmu izteikusi viņam savu nostāju pret "Brexit" un esmu skaidri uzsvērusi, ka Skotijas tautai ir jāsniedz iespēja noteikt savu nākotni, nevis tā viņiem ir jāuzspiež," paudusi Stērdžena.

Skotijā valdošā Skotu nacionālā partija atgriezusi darba kārtībā jautājumu par vēl vienu iespējamu neatkarības referendumu. Tikmēr Īrijas premjerministrs Leo Vardakars norādījis, ka pašreizējā Lielbritānijas valdošo spēku attieksme varētu vairot arī to ziemeļīru skaitu, kas gribētu distancēties no Apvienotās  Karalistes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti