Panorāma

Aicina veikt vēža profilaktiskās pārbaudes

Panorāma

Panorāma

Brazīlija gatavojas svētkiem

Brazīlijas latviete: No Rio olimpiskajām spēlēm būs ieguvumi, bet par nesamērīgu cenu

Pastiprinātas drošības apstākļos dzīve rit arī šīs vasaras olimpiskajā pilsētā – Riodežaneiro. Vairs tikai viena diena atlikusi līdz olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai. Šīs spēles būs liels pārbaudījums gan Brazīlijai un Rio, gan pasaules sportam un olimpiskās idejas dzīvotspējai kopumā. Māksliniece un Brazīlijas latviete Ināra Dzelme uzskata, ka svētki pilsētai izmaksās nesamērīgi daudz, tomēr olimpisko spēļu dēļ Rio arī kļuvusi skaistāka.

Tiesības rīkot olimpiskā spēles Rio ieguva 2009. gada rudenī. No vienas puses, var teikt, ka šis lēmums bija emocionāls, ļaujoties Rio šarmam, taču vienlaikus jāapzinās Brazīlijas ekonomikas apjoms. Tobrīd Brazīlijas ekonomika bija viena no straujāk augošajām pasaulē. Taču izrādījās, ka straujā izaugsme iet roku rokā ar grūti aptverama mēroga valsts izzagšanu.

Ināra Dzelme dzīvo Brazīlijā kopš septiņu gadu vecuma, un viņa apstiprina - nesen publicētie dati, ka spēļu rīkošanu drīzāk neatbalsta 63% Rio iedzīvotāju, varētu būt patiesi. Brazīlija piedzīvo patiešām grūtus laikus. Ne velti sportistiem ieteikts bez liekas vajadzības sporta tērpos Rio apkārt nestaigāt.

Dzelme raksturo kopējo noskaņojumu – sabiedrība apzinās, ka olimpiskie tēriņi, kas pēc prognozēm var sasniegt 17 miljardus dolāru, Rio nav pa kabatai, taču infrastruktūrā ieguldīto naudu vismaz visu nenozags.

Un tomēr svētki būs! Brazīļiem patīk svinēt – to Ināra novērojusi arī olimpiskās lāpas stafetes laikā, kad visi kaimiņi metušies ielās. Viņa pati vislabprātāk skatīsies volejbolu un turēs īkšķus par latviešiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti