Pasaules panorāma

Ukraina uz starta līnijas - tuvojas prezidenta vēlēšanas

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma. Raidījums par ārpolitiku

Grāmata no ieslodzījuma vietas

Bēglim no Irānas par «WhatsApp» lietotnē uzrakstītu grāmatu - balva, bet ne ieceļošana Austrālijā

Ar vienas mobilās lietotnes palīdzību uzrakstīt veselu grāmatu. Jā, nav vieglākais ceļš, kā radīt literatūras darbu, tomēr Irānas bēglim tā bija vienīgā iespēja parādīt savus tekstus plašākai sabiedrībai, atrodoties ieslodzījuma vietā uz salas. Tagad grāmata ir pieejama visiem, bet autors ir saņēmis prestižāko Austrālijas balvu literatūrā. Tikai ieceļot Austrālijā viņam ir liegts.    

Irānas bēglis Behruzs Bukanini saņēma prestižāko Austrālijas balvu literatūrā par grāmatu, ko viņš uzrakstīja vien ar mobilās lietotnes “WhatsApp” palīdzību.

“Viņam bija nepieciešama pievērst uzmanība imigrantiem, kas mēģina ierasties Austrālijā. Viņam nebija piekļuves papīram un pildspalvai. Tikai savam telefonam. Un viņš izmantoja rīkus, kas ir pieejami, lai radītu darbu, kuru viņš vēlas,” stāstīja Multimediju reportiere no ASV Erīna Brauna.

Behruzs bija spiests atstāt Irānu, jo radās problēmas saistībā ar viņa profesionālo žurnālista darbu. 2013. gadā viņu aizturēja Austrālijas pierobežas dienests un nosūtīja uz bēgļu centru. Bukani rakstīja savu grāmatu, izmantojot “WhatsApp” īsziņas, kuras viņš sūtīja tulkam.

Žurnālists skaidroja, ka viņš neizmantoja papīru, jo apsargi varēja atņemt viņa piezīmes.

“Viņš sūtīja nelielus tekstus redaktoram, un viņi varēja strādāt kopā ar lietotnes palīdzību. Tā bija vienīgā iespēja dabūt šo darbu ārā no ieslodzījuma vietas, lai to ieraudzītu plašāka sabiedrība,” stāstīja Erīna Brauna.

Par grāmatu žurnālists saņēma Austrālijas balvu literatūrā. Darba "Nav draugu, izņemot kalnus: piezīmes no cietuma" autoram  ir piešķirti 72 000 dolāri.

Problēma vien tajā, ka grāmatas autoram nav tiesību iebraukt Austrālijā, kurā ir stingra bēgļu politika.

“Tas ir liels sasniegums bēgļiem Manus salā, kā arī visiem bēgļiem un bezvalstniekiem visā pasaulē. Es pats dzīvoju salā, un mēs pēdējo sešu gadu laikā esam zaudējuši daudzas lietas. Un tāpēc es nevaru svinēt šo manu balvu un sasniegumu,” sacīja Behruzs Bukanini.

Saskaņā ar noteikumiem tikai Austrālijas pilsoņiem var piešķirt “Victorian Prize for Literature”, tomēr bēglim bija izņēmums. Žūrija atzīmēja grāmatu “Nav draugu, izņemot kalnus: piezīmes no cietuma” kā izcilu mākslas darbu un slavēja autoru par viņa stilu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti