Panorāma

Eiropā par sankcijām vienoties neizdodas

Panorāma

P. Rebenoka slepkavu atrašana policijai ir prioritāte

Opozicionāri M. Koļesņikovu un advokātu I. Saleju patur apcietinājumā

Baltkrievijas opozicionāri Koļesņikovu un advokātu Saleju patur apcietinājumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Baltkrievijas opozīcijas izveidotās Koordinācijas padomes prezidija locekle Marija Koļesņikova paliks apcietinājumā. Tā pirmdien, 21. septembrī, lēmusi Minskas pilsētas tiesa pēc Koļesņikovas advokātu prasības pārskatīt viņai piemēroto drošības līdzekli izskatīšanas. 

Viena no Baltkrievijas opozīcijas līderēm Koļesņikova, kā arī viņas advokāts Iļja Salejs tiek apsūdzēti par valsts drošības interešu apdraudēšanu. Pirmdien Minskas pilsētas tiesa izskatīja sākumā Koļesņikovas un pēc tam Saleja advokātu prasību pārskatīt viņiem piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu. Tagad jau zināms, ka abos gadījumos advokātu prasība noraidīta un gan Koļesņikova, gan Salejs paliks apcietinājumā.

Kā Latvijas Televīzijai skaidroja vietējais advokāts Andrejs Mačalovs, Baltkrievijas varas iestāžu vēršanās pret advokātu ir nepamatota.

"Runājot par Iļju Saleju, viņam izteiktajām apsūdzībām nav pamata. Es viņu labi pazīstu no bērnības, un es ļoti uzmanīgi sekoju līdzi viņa darbam pēdējo mēnešu laikā. Neuzskatu, ka viņa darbībās ir jebkas, kas varētu būt apdraudējis Baltkrievijas nacionālās intereses," teica Minskas apgabala advokātu kolēģijas advokāts Andrejs Mačalovs.

Salejs pirms aizturēšanas strādāja bijušā Baltkrievijas prezidenta amata kandidāta Viktora Babariko komandā, kā arī sniedza juridiskus pakalpojumus Koļesņikovai. Mačalovs skaidroja, ka Baltkrievijas varas iestādes jau iepriekš izrēķinājušās ar režīmam netīkamiem advokātiem, bet tik atklāta vajāšana un bargu sodu piespriešana esot nepieredzēta.

"Skaidrs, ka tagad visi Baltkrievijas advokāti izjūt zināmu spiedienu. Bet varu teikt par sevi un citiem advokātiem, ka mēs nebaidāmies.

Mēs turpinām darīt savu darbu, strādāt. Nebaidāmies no tā spiediena, kamēr vien atrodamies pareizajā pusē," atzīmēja advokāts.

Koļesņikovu un Saleju bija ieradušies atbalstīt arī vairāku valstu, tajā skaitā Francijas, Austrijas, vēstnieki, kā arī pārstāvji no Lielbritānijas un Latvijas vēstniecībām. Atbalstītāju vidū bija arī Koļesņikovas tēvs Aleksandrs, kurš pateicās diplomātiem, kā arī baltkrieviem par sniegto atbalstu. Ieradušies bija arī Saleja vecāki. Advokāts Mačalovs uzsvēra, ka šāds atbalsts ir ārkārtīgi nozīmīgs un pateicās tiem, kuri atbalstījuši Saleju arī Latvijā.

"Bija ieradušies ļoti daudz cilvēku, ap simt kopumā, gan tiesā, gan ārpusē pie ēkas. Daudzi bija ieradušies ar plakātiem. Viņus apsargi nelaida iekšā, bet tur bija vēl aptuveni piecdesmit cilvēku," piebilda Mačalovs.

Tiesas sēde bija slēgta, un Koļesņikova, kā arī vēlāk Salejs abi tajā piedalījās attālināti. Abu turpmākais liktenis, tāpat kā daudzu citu aizturēto, pagaidām nav zināms. Par valsts drošības interešu apdraudēšanu Baltkrievijā draud piecu gadu cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti