Austrumukrainā pieaug saspīlējums – krituši divi armijas karavīri

Kaujās Ukrainas austrumos trešdien, 19.jūlijā, krituši divi regulārās armijas karavīri. Oficiālā Kijeva arī ziņo par saspīlējuma palielināšanos konflikta zonā.

Ukrainas armijas pārstāvji informēja, ka artilērijas apšaudē ievainoti četri karavīri un divi mierīgie iedzīvotāji.

Separātisti konflikta zonā turpina izmantot arī smagos ieročus, neraugoties uz Minskas pamiera līgumā noteikto aizliegumu. Intensīvākās apšaudes notika apmēram 40 kilometrus uz ziemeļiem no kaujinieku kontrolētās Doņeckas pilsētas.

Militārie eksperti konflikta eskalāciju saista ar pašpasludinātās Doņeckas Tautas republikas vadītāju paziņojumu par jaunas valsts “Mazkrievijas” dibināšanu. Tas ir pretrunā ar Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā noslēgto pamiera vienošanos un liecinot par daļas separātistu nevēlēšanos panākt konflikta noregulējumu.

Krievija anektēja Krimu 2014.gada martā pēc neatzītā referenduma, kurā, pēc Maskavas sniegtās informācijas, vairākums nobalsoja par pievienošanos Krievijai. Bet aprīlī sākās konflikts Ukrainas austrumos.

2014.gada aprīlī Donbasā bruņoti prokrieviski noskaņoti cilvēki ieņēmuši administrācijas ēkas un pieprasījuši referendumu par reģionu statusu, vēlāk pasludinot neatzītās tautas republikas. Kijeva sākusi pret viņiem pretterorisma operāciju. 2015.gada februārī Minskā ar Vācijas un Francijas līderu, kā arī Krievijas prezidenta līdzdalību  panākta vienošanās par 13 miera plāna punktiem, kas paredzēja ne tikai uguns pārtraukšanu un smago ieroču atvilkšanu no ukraiņu spēku un prokrievisko separātistu sadursmes līnijas, bet arī Ukrainas konstitūcijas reformu un īpašo statusu separātistu pārņemtajiem Doņeckas un Luhanskas apgabaliem. Kopš tā laika gan abas konfliktējošās puses ik pa laikam ziņo par pamiera pārkāpšanu un situācija nav būtiski mainījusies.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti