Dienas notikumu apskats

Nekas neliecina, ka Ziemeļkoreja būtu apturējusi savas kodolaktivitātes

Dienas notikumu apskats

Spēja apkarot naudas atmazgāšanu jāapliecina ar notiesājošiem tiesas spriedumiem

Austrijas kanclers mierina, ka Austrija nav atmaigusi pret Krieviju

Austrijas kanclers apliecina: Mūsu nostāja pret Krieviju - tāda pati kā pārējām ES dalībvalstīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Austrija ir stingri iesakņota Eiropas Savienībā (ES) un nostāja pret Krieviju ir tāda pati kā pārējām ES dalībvalstīm – pavēstījis Austrijas kanclers Sebastians Kurcs. Šādi Austrijas valdības līderis slāpē bažas par Austrijas kā patlaban ES prezidējošās valsts attieksmi pret Krieviju pēc tam, kad kļuva zināms par Krievijas prezidenta Vladimira Putina piedalīšanos Austrijas ārlietu ministres Karinas Kneislas kāzās.

Aizvadītajā nedēļā internetā nonāca fotogrāfijas un videokadri, kuros bija redzamas ainas no Austrijas ārlietu ministres Karinas Kneislas un uzņēmēja Volfganga Meilingara kāzām. Krievijas līderis visnotaļ atradās goda viesa lomā, gan dejoja ar līgavu, gan teica uzrunu pie galda vācu valodā, izpelnoties pārējo kāzinieku ovācijas.

Tas laikā, kad Austrija ir ES prezidējošā valsts un ES ieviesusi sankcijas pret Krieviju pēc agresijas Ukrainā un Krimas aneksijas, raisīja asas reakcijas un daudz jautājumu par Austrijas politiku kopumā.

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs tagad aizstāv valsti, sakot, ka Austrija ir stingri iesakņota ES un tai ir gluži tāda pati nostāja pret Krieviju kā visām pārējām ES dalībvalstīm. „Mūsu pozīcijas šo kāzu dēļ nav mainījušās,” viņš sacīja.

Eiropas Savienībai oficiāli attiecības ar Krieviju pašlaik ir ļoti sarežģītas, jo pēc Krievijas agresijas Ukrainā 2014.gadā un Krimas aneksijas Brisele noteikusi virkni sankciju, gan personām liedzot iebraukt ES un iesaldējot kontus, gan nosakot liegumu virknei preču un pakalpojumu. Un Krievija atbildējusi līdzīgi, nosakot arī pārtikas preču importa liegumu, kas joprojām turpinās.

Iepriekš Austrijas kanclers Sebastians Kurcs ir teicis, ka cer uzlabot ES un Krievijas attiecības dialoga ceļā, un vēl nesen Vladimiru Putinu Vīnē uzņēmis ciemos. Austrija bija arī viena no tām ES dalībvalstīm, kas pretēji citām neizraidīja Krievijas diplomātus pēc spiegu skandāla Lielbritānijā, kad tika saindēts bijušais Krievijas spiegs Sergejs Skripaļs un viņa meita. Tolaik gan Eiropas Savienība, gan vairākas pasaules valstis solidāri vērsās pret Krievijas varu, izraidot krievu diplomātus.

Tiesa, kopš stāšanās amatā Sebastians Kurcs daļu no Austrijas ārlietu jautājumiem ir pārcēlis no Austrijas ārlietu ministrijas uz savu kabinetu, norādot, ka personiski vēlas uzraudzīt, lai Austrijas ārpolitika ietu roku rokā ar ES ārpolitikas principiem.

Pati Austrijas ārlietu ministre joprojām atrodas atvaļinājumā un komentārus par Putina ielūgšanu uz kāzām nav sniegusi.

Savukārt Austrijas labējās populistiskās partijas „FPO” līderis un vicekanclers Haincs Kristians Štrāhe, kura politiskajam spēkam ir vienošanās ar Putina partiju „Vienotā Krievija”, sacīja, ka Kremļa saimnieka vizīte ir parādījusi viņa cieņpilno attieksmi pret Austriju. „Tas ir ļoti pozitīvi, un domāju, ka līdzīgi uzskata arī daudzi austrieši,” viņš paziņoja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti