Austrālijā izjauc radikālā islāma teroristu plānu nogāzt pasažieru lidmašīnu

Austrālijas varasiestādes ir spējušas novērst plānoto teroristu uzbrukumu ar mērķi nogāzt pasažieru lidmašīnu. Austrālijas premjers Malkolms Turnbuls sacīja, ka arestētie cilvēki ir saistīti ar radikālā islāma ideoloģiju. Tomēr plašākas informācijas par viņu rīcības motīviem pagaidām nav. Lidostās visā valstī ir pastiprināti drošības pasākumi.

Austrālijas policija ir aizturējusi teroristu grupējumu, kas esot gatavojies lidmašīnā uzspridzināt pašizgatavoto spridzekli. Pagaidām nav skaidrs, kad un kurā reisā bija plānots veikt uzbrukumu un vai teroristiem patiešām būtu izdevies nogādāt lidmašīnā šo spridzekli. Tomēr tiek pieļauts, ka uzbrukums tiktu veikts kādā no pasažieru reisiem.

Austrālijā aiztur teroristu grupas dalībniekus aizdomās par lidmašīnas spridzināšanas plānuArtjoms Konohovs

  Sidnejas pilsētā un tās apkaimē ir veiktas vairākas kratīšanas. Tiek ziņots, ka arestēti četri cilvēki, tomēr apsūdzības viņiem vēl neesot izvirzītas. Austrālijas Federālās policijas vadītājs Endrju Kolvins ir sacījis, ka uzbrucēji ir saistīti ar radikālā islāma ideoloģiju.

  Austrālijas televīzijas kanāls ABC ir rādījis kadrus ar kādu sievieti, kura tika nogādāta policijas automašīnā no savas mājas. Iepriekš tur bija veikta kratīšana. Aizsedzot seju sieviete ir sacījusi žurnālistiem, ka viņas vīrs un dēls ir arestēti. Tomēr viņa noliedza jebkādu savas ģimenes saistību ar terorismu, piebilstot, ka viņa mīl Austrāliju.

  Gan policijas priekšnieks, gan arī Austrālijas valdības vadītājs Turnbuls ir atzinuši, ka pagaidām viņu rīcībā ir diezgan maz informācijas. Tādēļ viņi pieļauj, ka šīs lietas izmeklēšana varētu aizņemt ilgāku laiku.

  Turnbuls arī atzīmēja, ka terorisma līmenis Austrālijā joprojām saglabājas diezgan augsts. Dažreiz uzbrukumus veic tā dēvētie "vientuļie vilki", kurus ir grūti apturēt, jo bieži vien viņi strauji radikalizējas. Citreiz uzbrukuma scenārijs ir sarežģītāks un tiek gatavots ilgstošu laiku, kā, pēc visa spriežot,  ir noticis arī šoreiz.

  Austrālijas valdība arī brīdina par pastiprinātiem drošības pasākumiem lidostās visā valstī. Tiks veiktas gan rūpīgas pasažieru pārbaudes, gan arī papildu nodotās bagāžas analīze. Tādēļ ceļotājiem lidostās ir jārēķinās ar ilgāku gaidīšanas laiku. Premjers uzsvēra, ka Austrālijā notiek plaša pretterorisma operācija. Daži drošības pasākumi būšot iedzīvotājiem redzami, citi - nē, piebilda valdības vadītājs.

  Austrālijas varasiestādes uzskata, ka tā dēvētie "vientuļie vilki" joprojām rada lielākos draudus iedzīvotāju drošībai. Terorisma apdraudējumu līmenis valstī saglabājas nemainīgs jau kopš 2014. gada. Šajā laikā apsūdzības par dažādu teroristisko uzbrukumu gatavošanu tika izvirzītas 70 cilvēkiem. Valstī ir notikusi arī 31 pretterorisma operācija.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti