Atzīmē ANO Pasaules bēgļu dienu

Ceturtdien, 20. jūnijā, tiek atzīmēta Pasaules bēgļu diena, un, kā norāda Apvienoto Nāciju Organizācija – bēgļu skaits sasniedzis augstāko līmeni kopš bēgļu aģentūras izveidošanas pirms 70 gadiem. Kopumā piespiedu pārvietoto personu skaits pietuvojies 70 miljoniem, kas ir divreiz vairāk nekā pirms divdesmit gadiem.

Vairāk nekā puse no šiem cilvēkiem konfliktu dēļ devušies bēgļu gaitās paši savu valstu teritorijā. Aptuveni trīsarpus miljoni pieteikuši oficiālu lūgumu par patvēruma piešķiršanu citām valstīm. Visvairāk cilvēku joprojām pamet pilsoņu kara skarto Sīriju, kā arī pēc iedzīvotāju skaita visstraujāk augošo Āfrikas valsti – Nigēriju.

Kara dēļ savu zemi pamet arī daudzi Dienvidsudānas un Kongo iedzīvotāji. Par bēgļiem tiek atzīti arī pieci ar pusi miljoni palestīniešu, kas lielākoties pašlaik uzturas kaimiņvalstīs Libānā un Jordānijā bez iespējām atgriezties dzimtenē. Lielākā bēgļu uzņēmēja joprojām ir Sīrijas kaimiņvalsts Turcija un Afganistānas kaimiņvalsts Pakistāna. Eiropā lielāko patvēruma pieprasījumu skaitu saņēmusi Vācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti