Atsākas ES un ASV brīvās tirdzniecības sarunas

Eiropas Savienības (ES) un Amerikas Savienoto valstu (ASV) pārstāvji pirmdien Briselē sāks ceturto sarunu kārtu par Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju sadarbības līgumu. Kā pagājušajā nedēļā tika norādīts ASV tirdzniecības politikas gadskārtējā atskaitē, ASV tirdzniecības un investīciju attiecības ar ES ir lielākās un vissarežģītākās ekonomiskās attiecības pasaulē. Savukārt ES paziņojusi, ka tikai tagad sākas diskusijas par pašiem sarežģītākajiem jautājumiem.

Gatavojoties šīs nedēļas sarunām par brīvās tirdzniecības līgumu starp ASV un Eiropas Savienību, februāra vidū Vašingtonā tikās abu pušu galvenie sarunvedēji - ES tirdzniecības komisārs Karels de Guhts un ASV pārstāvis Maikls Fromans, lai apspriestu līdz šim panākto progresu.

Kā paziņojis Karels de Guhts, līdz šim ir panākts labs progress, taču šīs nedēļas sarunās abas puses sāks sarunas par pašiem centrālajiem jautājumiem.

De Guhts atzīst, ka dažos jautājumos pusēm, visticamāk, neizdosies vienoties, taču Eiropas Savienība ir apņēmības pilna nepazemināt savus noteiktos standartus.

Paralēli šīm diskusijām ES pārstāvji rīkos sarunas arī ar uzņēmējiem, darba, vides aizsardzības un patērētāju grupām, cenšoties aptvert pēc iespējas lielāku interešu loku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti