Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Baltkrievijā piemin nogalināto protestētāju

Solidaritātes akcijas arī Krievijā un Lietuvā

Atbalstu Baltkrievijas tautai pauž arī Maskavas un Viļņas ielās

Tūkstošiem cilvēku izgājuši ielās ne tikai vairākās Baltkrievijas pilsētās, bet arī citviet pasaulē. Solidarizējoties ar Baltkrievijas tautu, šonedēļ atbalsta akcijas notikušas Baltijas valstīs, Vācijā, Polijā, Ukrainā, Amerikas Savienotajās Valstīs un citviet.

Krievijas pilsētā Habarovskā jau sesto nedēļas nogali pēc kārtas norit masu demonstrācija aizturētā Habarovskas novada eksgubernatora Sergeja Furgala atbalstam. Šodien simtiem demonstrantu akcijas laikā izrāda arī atbalstu baltkrievijas tautai.

Bet Maskavā pie Baltkrievijas vēstniecības šodien pulcējas desmitiem sieviešu, kuras ģērbtas baltā un rokās tur ziedus, kā arī balonus.

Maskavas iedzīvotāja Katerina Zeveļova speciāli Latvijas Televīzijai ziņo no notikuma vietas: “Jau iepriekš notika citas akcijas, bet šodiena atšķiras ar to, ka šis ir sieviešu protests. Sievietes ir ģērbušās baltā, rokās tur ziedus, izveidojušas cilvēku ķēdi iepretim Baltkrievijas vēstniecībai. Valda svētku atmosfēra. Sievietēm dāvina ziedus, balonus, garām braucošās mašīnas taurē.”

Atbalsta akcija Maskavā pie Baltkrievijas vēstniecības.

Lietuva paziņojusi, ka sniegs atbalstu tiem, kuri Baltkrievijā cietuši represijās. Atbalstam atvēlēti aptuveni simt tūkstoši eiro, lai Lietuvas slimnīcas varētu sagatavoties ievainoto uzņemšanai. Mediķi Viļņā arī izveidoja solidaritātes cilvēku ķēdi, turot rokās ziedus un balonus, ģērbušies baltā, tādējādi attēlojot līdzīgi notikušās akcijas Baltkrievijā.

“Pirms trīsdesmit gadiem Lietuvai bija nepieciešama palīdzība. Tagad tā nepieciešama Baltkrievijai. Iedzīvotāji ir pelnījuši dzīvot brīvībā. Nevienam diktatoram nav tiesību nevainīgus cilvēkus sist un likt cietumā,” pauda ārsts Dainis Budris.

“Tas, kas notiek mums blakus, ir kaut kas briesmīgs. Visu mūžu esam strādājuši ar baltkrievu izcelsmes cilvēkiem, šī situācija ir satraucoša. Tas nevar turpināties,” uzsvēra ārste Ramūna Trakimiene

Viļņā norisinājās arī brīvdabas tehno mūzikas pasākums, kas veltīts Baltkrievijai. To apmeklēja galvenokārt jaunieši, lai parādīta atbalstu kaimiņvalsts tautai.

Baltkrievijas pilsone Veronika atzina, ka patiesībā viņai nemaz nav vēlmes dejot, ņemot vērā notiekošo Baltkrievijā: “Katru dienu par to lasu, ir ap piecsimt jaunu ziņu par milicijas vardarbību un spīdzināšanu. Tajā pašā laikā uzskatu, ka šī ir laba iespēja informēt citus par notiekošo. Tāpēc arī ierados.”

Viļņā ik dienu pie Baltkrievijas vēstniecības arī norisinās piketi. Brīvprātīgie izveidojuši fotogrāfiju izstādi, kurā redzama drošības iestāžu vardarbība pret iedzīvotājiem. Bet 23. augustā plānots atveidot Baltijas ceļu, kas šoreiz būs no Viļņas līdz Baltkrievijas robežai. Plānots, ka šajā akcijā piedalīsies arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti