ASV izjauc plašu hakeru tīklu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

ASV atklāts hakeru tīkls, kas darbojies, lai iegūtu informāciju no ziņu aģentūrām pirms to publicēšanas. Tālāk šī informācija par naudu pārdota tirgus pazinējiem, kas to izmantoja, lai veiksmīgi spekulētu ar valūtu, akcijām un citiem vērtspapīriem. Tādā veidā pēdējo gadu laikā pretlikumīgi iegūti miljoniem dolāru.

ASV Ņujorkas un Ņūdžersijas štatu kibernoziegumu izmeklētāji var lepoties ar ievērojamu lomu – pieķerta un jau arī arestēta virkne hakeru, kuri gadiem ilgi ieguva publikai vēl nepieejamu korporatīvo informāciju pirms to publicējušas ziņu lentas.

„Ilgāk nekā piecus gadus šie hakeri, lielākoties darbojoties no Ukrainas, nelegāli piekļuva [dažādu uzņēmumu] serveriem. Tās ir trīs vadošās kompānijas, kas piedāvā preses relīžu pakalpojumus,” saka Ņūdžersijas prokurors Pols Fišmans.

„Šajā piecu gadu laikā, izmantojot dažādas uzlaušanas tehnikas un taktiku, ieskaitot brutālus mēģinājumus ielauzties sistēmā, kā arī izvilināt informāciju no lietotājiem, šie hakeri nozaga vairāk nekā simt tūkstošus dokumentu ar konfidenciālu informāciju pirms tās izplatīšanas. Hakeri bija pacietīgi un tāpēc grūti atklājami,” saka Fišmans.

No iegūtās informācijas hakeri izveidoja savdabīgu interneta veikalu, kurā negodprātīgi tirgus darbinieki varēja iegādāties tieši sev interesējošās relīzes. „Hakeri piedāvāja preses relīzes uz privātiem ārvalstu serveriem un sniedza pieeju tām dažādiem ekspertiem, kas spēja nolasīt to, kā uz šo informāciju pēc tās publicēšanas reaģēs tirgus. Mums pie pierādījumiem ir arī arī video instrukcijas, ar kuru palīdzību apsūdzētie apmācīja brokerus un citus viņu partnerus kā piekļūt serveriem, kuros glabājās zagtā informācija,” teica Fišmans.

Ņūdžersijas izmeklētāji secina, ka vairāki desmiti šādu tirgoņu kopumā ar šīs informācijas palīdzību negodprātīgi varētu būt nopelnījuši vairāk nekā simt miljonus dolāru. Zināms, ka piemēram, kāds bijušais tā saukto hedžfondu menedžeris no investīciju korporācijas “Morgan Stenlij” tādējādi tikai pāris gados ticis pie 17 miljoniem dolāru.

Hakeri bija pietiekami viltīgi, lai atlasītu noderīgo informāciju no desmitiem tūkstošu preses relīžu, taču pietiekami pārdroši, lai dažādās interneta tērzētavās un e-pastos lielītos cits citam ar saviem panākumiem. Tagad tam gan pienācis gals, liela daļa vainīgo un līdzvainīgo jau arestēti, citiem atliek vien pašiem padoties, vai arī bēgt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti