ASV demokrātu prezidenta amata kandidāti pieprasa ieroču lietošanas kontroles reformas

ASV demokrātu partijas prezidenta amata kandidāti pieprasījuši Kongresam spert izlēmīgus soļus, lai mazinātu vardarbīgus uzbrukumus ar ieročiem. Šādas prasības viņi izvirzījuši īpašas tikšanās laikā Aiovas štatā. Tieši šeit nākamā gada janvārī notiks pirmās Demokrātiskās partijas priekšvēlēšanas, izvēloties nākamo kandidātu prezidenta vēlēšanām. Demokrātu pārstāvji arī asi kritizējuši republikāņu partiju un ASV prezidentu Trampu par nevēlēšanos ieroču kontroles jautājumu risināt steidzamības kārtā.


ASV demokrātu partijas prezidenta amata kandidāti pieprasa ieroču lietošanas kontroles reformas Uģis Lībietis
  Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāti bija pulcējušies uz īpašu tikšanos Demojnas pilsētā Aiovas štatā. Šo tikšanos organizēja bijušā Ņujorkas mēra Maikla Blūmberga izveidotā ieroču drošības organizācija, bet kandidātiem bija iespējams atbildēt gan uz ieroču aizstāvju, gan uz apšaudēs izdzīvojušo personu jautājumiem.

  Tikšanās dalībnieki atzinuši, ka ilgus gadus strupceļā esošās diskusijas par ieroču kontroli pēc asiņainajām apšaudēm Elpaso un Deitonā ir izkustējušās no vietas. Tieši tāpēc demokrātu partijas kandidāti pieprasa vienotas kriminālās pagātnes pārbaudes ieroču pircējiem, tā dēvētos “sarkanā karoga likumus”, kas ļauj uz laiku atņemt ieročus, ja persona var radīt apdraudējumu citiem, kā arī uzbrukuma automātisko ieroču pilnīgu aizliegumu civilpersonām. Demokrāti arī asi kritizējuši Republikāniskas partijas līderus, tostarp Senāta līderi Miču Makkonelu par nevēlēšanos izskatīt šos piedāvājumus steidzamības kārtā. Tāpat savu daļu kritikas saņēmis arī Donalds Tramps, kurš, pēc demokrātu domām, lai arī norādījis uz nepieciešamību ieviest pārbaudes un solījis par to pārliecināt ieroču lobijus, patiesībā baidoties no Nacionālās šaujamieroču asociācijas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti