Pasaules panorāma

Parlaments gaida komisāra kandidātu iztaujāšanu

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma. Raidījums par ārpolitiku

ASV populāras ložu necaurlaidīgas mugursomas

ASV arvien pieprasītākas kļūst ložu necaurlaidīgas mugursomas

Laikā, kad skolēni atgriežas skolas solos, ASV veikalu plauktos arvien biežāk sāk parādīties ložu necaurlaidīgas mugursomas. Kompānijas, kas tās ražo, apgalvo, ka atbild uz satrauktu vecāku pieprasījumu, kamēr kritiķi uzskata, ka ražotāji izmanto traģēdiju savai peļņai. Un traģēdijas netrūkst - pagājušajā mēnesī ar vienas dienas starpību ASV piedzīvoja divas masu apšaudes, kurās kopā bojā gāja 32 cilvēki. Augusts ir bijis visnāvējošākais mēnesis ASV šogad - kopumā apšaudēs gājuši bojā 94 cilvēki.

Marisola Rodrigesa amerikāņu lielveikalā “Walmart” iepērk skolas preces savam 13 gadus vecajam dēlam. Starp dažādām tipiskām skolēnu mugursomām slēpjas arī kas daudz neparastāks - mugursomas, kas tā valkātāju spēj pasargāt no lodēm. "Tas tikai parāda, kādā sabiedrībā šobrīd dzīvojam," saka Rodrigesa.

Šajā skolas sezonā amerikāņu vecāku prātos drošība ieņēmusi galveno lomu. Cilvēkus ir satraukušas nesenās apšaudes El Paso, kur bojā gāja 22, un Deitonā, kur bojā gāja 10 cilvēki. Nereti apšaudes notiek tieši skolās. CNN izpētījuši, ka 10 gadu laikā skolas piedzīvojušas 180 masu apšaudes un tās prasījušas 356 cilvēku dzīvību. Un tendence ir augšupejoša - ar katru gadu apšaudes mācību iestādēs notiek arvien biežāk.

Stīvens Naremors sāka ražot īpašās mugursomas 2015. gadā, kad viņa meita - 4. klases skolotāja - pastāstīja, cik bieži skolā notiek mācības par to, kā rīkoties apšaudēs. "Daži man saka - nespēju noticēt, ka līdz tam esam nonākuši, ka man savs bērns uz skolu jāsūta ar ložu necaurlaidīgu mugursomu. Otra puse saka - tas, visticamāk, ir nepieciešams, ja nu gadījumā skolā ir apšaude," teica “TuffyPacks” dibinātājs Stīvens .

Arī Jasirs Šeihs, kura kompānija līdz šim ražoja dažādus citus drošības līdzekļus, kā piparu gāzi un elektrošoku, sācis ražot īpašās mugursomas, atbildot uz pieaugošu pieprasījumu. "Mēs redzam, ka pēdējā laikā pieaug šo somu tirdzniecības apjoms. Tas varētu būt saistīts ar to, ka bērni atgriežas skolās, bet arī ar notikumiem valstī," pauda “Guard Dog Security products” vadītājs Jasirs Šeihs.

Šobrīd šādas mugursomas ražo kopumā četras kompānijas. Neviena no tām neslēpj, ka somas tiek reklamētas ar mērķi pasargāt masu apšaudes laikā. Viņi arī apgalvo, ka šīs mugursomas var būt izšķirošas brīdī starp dzīvību un nāvi. Stīvena un Jasira kompāniju produkti testēti neatkarīgās labarotorijās, kur secināts, ka mugursomas patiešām spēj atvairīt rokas pistoles 9 mm lodi un revolvera 10 mm lodi. Tas esot gluži tā, kā valkāt policijas bruņuvesti.

Tomēr mugursomas nespēs tikpat efektīvi pasargāt no automātiskajiem un pusautomātiskajiem ieročiem, kurus arvien biežāk izmanto šāvēji skolās. Somas arī ne visi varēs atļauties - tās maksā no 100 līdz pat 500 dolāriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti