Ārlietu eksperts: Gazas bēgļu problēmas īstais iemesls ir pārapdzīvotība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

No jauna uzliesmojušais konflikts starp Izraēlu un Gazas joslu nav pirmais un, visdrīzāk, arī nebūs pēdējais saasinājums šajā teritorijā, intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Universitātes Āzijas studiju nodaļas profesors Leons Taivāns. Viņš gan arī piebilda, ka konflikta iemesli ne tik daudz meklējami politikā, cik atšķirīgā pasaules uztverē un kultūrā.

„Acīmredzami, bēgļi būs tik ilgi, cik [ilgs] pārapdzīvotība. Jo šie politiskie notikumi ir tikai tāda blakne, īstais iemesls - Tuvo Austrumu pārapdzīvotība, kultūras citādums, kas nav savienojams ar Eiropas kultūru. Visas reformas vienmēr notiek par vēlu, un viss notiek, kā bijis. Redzam Ēģipti – notiek reformas, vēlēšanas un beigu beigās...,” skaidroja Taivāns.

Savukārt Rietumu atbalstu palestīniešu bēgļiem skaidro ar tradīcijām: „Eiropa gadu desmitiem ir humanitārā tradīcija palīdzēt bēgļiem, un palestīniešu bēgļi ir vieni no tādiem.”

Lai gan daudzas pasaules valstis sliecas paust atbalstu šajā konfliktā, tomēr Taivāns norāda, ka tādējādi katra valsts cenšas pasvītrot savu nozīmīgumu starptautiskajā arēnā: „Tas nav par palestīniešiem, tas ir par sevi.”

Jau ziņots, ka asiņainajā konfliktā, kas ilgst teju mēnesi, bojā gājuši gandrīz 2000 cilvēku, visvairāk Palestīnas pusē. 

Pēc vairāku nedēļu kaujām Izraēla un radikālais palestīniešu „Hamas” grupējums piekrituši Ēģiptes piedāvātajiem īslaicīga pamiera noteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti