ANO pastiprina sankcijas pret Ziemeļkoreju

ANO Drošības padome vienbalsīgi lēmusi pastiprināt sankcijas pret Ziemeļkoreju, sodot to par jaunāko raķešu izmēģinājumu. ASV virzītās sankcijas paredz naftas piegādes ierobežot par 90%.

Sankcijas atbalstīja arī Ziemeļkorejas sabiedrotās Krievija un Ķīna, kas ir galvenais naftas piegādātājs.

Sankcijas vērstas pret naftas nozari, jo tas ir galvenais resurss kodolprogrammas attīstībai. Tāpat visiem ziemeļkorejiešu viesstrādniekiem, kuru gūtā peļņa ārzemēs arī palīdz finansēt kodolprogrammu, divu gadu laikā jāatgriežas mājās.

Šīs ir jau kārtējās sankcijas, ko starptautiskā sabiedrība vērš pret komunistisko valsti, kas turpina veikt raķešu un kodolizmēģinājumus.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Ziemeļkorejas oficiālās ziņu aģentūras iepriekš vēstīto novembrī izšautā raķete spēj sasniegt ASV kontinentālo daļu un Phenjana kļuvusi par kodolvalsti. Nav gan skaidrs, vai izmēģināto ballistisko raķeti iespējams aprīkot ar kodolgalviņu.

Starptautiskā sabiedrība līdz šim vairākkārt aicinājusi Ziemeļkoreju atbruņoties un mazināt kodolieroču un ballistisko raķešu radītos draudus. Taču šogad Ziemeļkoreja jau ir izšāvusi vairākas raķetes, arī divas starpkontinentālās ballistiskās raķetes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti