ANO migrācijas pakta dēļ Beļģijā sākusies valdības krīze

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Beļģijas valdībā sākusies krīze – to atstājuši labējā partija “Jaunā flāmu alianse”, kurai bija trīs ministru amati. Partija šādu lēmumu pieņēmusi, jo Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels atbalstīja ANO migrācijas paktu, pret ko flāmu nacionālisti stingri iebilda. Tagad iekšlietu, imigrācijas un finanšu ministru funkcijas varētu pārņemt valsts sekretāri.

Krīze Beļģijas valdībā sākusies dažus mēnešus pirms parlamenta vēlēšanām. Premjerministrs Mišels uzskata, ka flāmu nacionālistu aiziešana no valdības nav saprotama, jo ANO migrācijas pakta teksts tika pielāgots Beļģijai jau jūlijā, bet septembrī notika plašas debates.

"Pirms atbalstīt ANO migrācijas paktu, katram ministram bija iespēja paust savu viedokli, bažas un vēlmes. Ņemot tās vērā, tika izstrādāts pakta teksts, ko arī atbalstīju. Šāda pēkšņa nevēlēšanās pieņemt migrācijas paktu nav saprotama," teicis Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels.

Tomēr flāmu nacionālistu politiskā spēka pārstāvji norāda, ka aiziešana no valdības ir vienīgais loģiskais solis, un valdības vadītājam tika pārmests konstruktīvisma trūkums. "Mēs nebijām apmierināti par premjera lēmumu. Pēdējā brīdī gan bija diskusijas par migrācijas pakta atbalstīšanu, taču flāmi jau no sākuma pauda nemainīgi noraidošu pozīciju šajā jautājumā, ko Mišels ignorēja," teicis bijušais Beļģijas migrācijas un patvēruma lietu ministrs Teo Frakens.

Flāmu aliansei līdz šim bija iekšlietu, imigrācijas un finanšu ministru amati. Tagad tos varētu ieņemt divi valsts sekretāri. Mišels svētdien devies uz Maroku, kur paudīs Beļģijas atbalstu migrācijas paktam, taču pēc atgriešanās uzsāks konsultācijas par tālāku valdības darbu, kurai nu ir mazākums.

ANO migrācijas pakts ir nosaukts par juridiski nesaistošu dokumentu, taču flāmu nacionālisti skaidroja, ka tas ir pārāk tālejošs un piešķir daudz papildu tiesības arī nelegālajiem imigrantiem, kas uzturas Beļģijā.

Domstarpības par šo ANO dokumentu ir bijušas arī citu Eiropas valstu parlamentos. Paktu līdz šim noraidījušas tādas valstis kā ASV, Austrālija, Austrija, Itālija un Šveice. Latvijas Saeima pieņēma rezolūciju, kurā aicināja valdību neatbalstīt migrācijas paktu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti