Krievija ar droniem un raķetēm uzbrukusi plašai Ukrainas teritorijai

Krievijas karaspēks aizvadītajā naktī īstenojis gaisa triecienus pa apdzīvotām vietām visā Ukrainas teritorijā. Kārtējam uzbrukumam pakļauta arī ziemeļu pilsēta Harkiva.

Ukrainas ziņu aģentūra "Unian" atsaucas uz gaisa spēkiem, un vēsta, ka raķetes palaistas no četrām Krievijas lidmašīnām "Tu-95", kas gaisā pacēlās no lidlauka Murmanskas apgabalā. Vēlāk pienāca informācija par ienaidnieka droniem, un visā Ukrainas teritorijā izsludināja gaisa trauksmi.

No Hmeļņickas apgabala ziņoja par sprādzieniem, bet plašāka informācija par postījumiem pagaidām nav pieejama.

Par sprādzieniem aizvadītajā naktī tiek ziņots arī okupētajā Krimā, precīzāk Kerčā.

Harkivas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Siņehubovs naktī informēja, ka okupanti pilsētā un tās apkaimē īstenojuši vismaz piecus triecienus, un bijis dzirdams sprādzienu troksnis. Harkivā sabojāts gāzes vads, kā arī izcēlies ugunsgrēks, un infrastruktūras objekti bojāti arī citās apdzīvotās vietas. 

Krievijas gaisa triecieni Harkivā kļuva īpaši nežēlīgi pēc sauszemes operācijas sākuma reģionā, un, piemēram, 25. maijā uzbrukumā būvniecības preču lielveikalam gāja bojā 19 cilvēki.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad  frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti