Somija uz robežas ar Norvēģiju ievieš pastāvīgu robežkontroli

Somija ir ieviesusi pastāvīgu robežkontroli uz robežas ar Norvēģiju. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu Krievijas transportlīdzekļu iebraukšanu Eiropas Savienībā (ES) caur Somijas teritoriju.

Norvēģijas un Somijas muitu amatpersonas apstiprināja, ka ir piesaistīti papildu resursi, lai neļautu automašīnām ar Krievijas numura zīmēm šķērsot robežu. 

Lai arī ES ir izdevies īstenot aizliegumu bloka valstīs iebraukt ar Krievijā reģistrētām mašīnām, tās joprojām turpina ieceļot caur Norvēģijas Storskogas robežpunktu, kas ir Eiropas vistālāk uz ziemeļiem esošais robežpunkts ar Krieviju.

Caur šejieni auto no Krievijas iebrauc Norvēģijā, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, un pēc tam šķērso Somijas robežu, kas līdz šim netika stingri uzraudzīta.

Norvēģija, kaut gan nav Eiropas Savienības dalībvalsts, lielā mērā ievēro tās pašas sankcijas, ko bloka valstis, taču parasti ar novēlošanos. Ir sagaidāms, ka drīzumā arī šajā ziemeļu valstī tiks ieviesti robežšķērsošanas ierobežojumi Krievijā reģistrētiem auto.

KONTEKSTS:

No 12. septembra personām ar Krievijas Federācijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Eiropas Savienībā (ES) caur Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām. 

EK lēmusi, ka Eiropas Savienībā aizliegts ievest Krievijas pilsoņu privātos automobiļus, telefonus, rotaslietas un citas preces, kas uzskatāmas par aizliegto importu. Automašīnu ar Krievijas numura zīmēm ievešana ES uzskatāma par sankcijās iekļautu preču eksportu no Krievijas uz Eiropas Savienību, pat ja tās izmanto personīgiem iemesliem. 

Tomēr lēmumu, kā rīkoties, drīkst pieņemt ES dalībvalstu valdības pašas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti