Rīta Panorāma

Mūziķu duetam "Viedais fonogrāfs" debijas albuma singls

Rīta Panorāma

Francijā parastas mašīnas pārveido par ceļojumu auto

Ukrainas armija notur pozīcijas pie Harkivas

Ukrainas armija notur pozīcijas pie Harkivas

Ukrainas armijai izdevies stabilizēt situāciju pie Harkivas, bet Krievijas vienību uzbrukumi turpinās. Lielas briesmas rada arī vadāmās aviācijas bumbas un bezpilota lidaparāti. Krievijas iebrucēji arvien biežāk izmantojot arī termobārisko raķešu iekārtas.

Ģenerālštābs informēja, ka dienā Harkivas sektorā notiek vidēji četri uzbrukumi un intensīvākā cīņas turpinās pie apdzīvotām vietām Lipciem un Staricas, kur ienaidnieks izmantojis kopumā 11 vadāmās aviobumbas. Šo informāciju apstiprina arī žurnālistu apmeklētie cīnītāji no 57. atsevišķās motorizētās kājnieku brigādes un Ukrainas Nacionālās gvardes brigādes "Hartija".

Okupanti uzbrūkot ar nelielām kājnieku grupām, taču kopējais to skaits ir liels.

Vēl viena problēma ir Krievijas bezpilota lidaparāti, kas neļauj brīvi darboties, un arī aģentūras "Associated Press" reportieriem nācās slēpties no "Lancetiem". Vienlaikus ienaidniekam tiek doti triecieni ar artilēriju un kaujās izmanto helikopterus.

Ukrainas karaspēka operatīvi stratēģiskais grupējums "Hortica" ziņoja, ka pēdējās dienās Krievijas iebrucēji arvien biežāk izmanto termobārisko raķešu iekārtas "TOS-2" kaujās par Harkivas apgabala pilsētu Vovčansku.

Detonējot termobāriskos ieročus, kas tiek dēvēti arī par vakuuma bumbām, tie iesūc skābekli, radot spēcīgas spiediena izmaiņas, kas cilvēkiem ir letālas.

Šie ieroči dod daudz lielāku eksplozijas enerģiju nekā konvencionālās sprāgstvielas. "Horticas" pārstāvis Nazars Vološins paziņojis, ka Krievijas iebrucējiem izmantojot termobāriskos ieročus Vovčanskā, tie iznīcina ēkas un civilās infrastruktūras objektus. Viņš arīdzan norādījis, ka šo ieroču pielietošana nav devusi priekšrocības Krievijas karaspēkam. Ukrainas bruņoto spēku karavīri turpina kontrolēt lielāko Vovčanskas pilsētas daļu, atzīmēja Vološins.

Tikmēr Ukrainas aizsardzības ministrs Rustams Umerovs intervijā medijiem norādīja, ka ienaidnieks gatavojas jaunam izrāvienam. Vienlaikus viņš apstiprināja, ka Kijiva ir apņēmības pilna atbrīvot visu savu teritoriju līdz starptautiski atzītajām 1991. gada robežām.

Doneckas apgabalā nogalināti divi cilvēki

Krievija šonakt uzbruka Ukrainas teritorijai ar trieciendroniem "Šahed". Vairākos Ukrainas apgabalos, tostarp Kijivas apgabalā, tika izsludināta gaisa trauksme. Ukrainas Gaisa spēki paziņoja, ka notriekuši visus Krievijas palaistos trieciendronus, pagaidām gan nesniedzot informāciju par to skaitu.

Bet otrdienas vakarā Krievijas kara lidmašīna nometa trīs vadāmās aviobumbas uz Doneckas apgabalā esošo Toreckas pilsētu, nogalinot divus cilvēkus un vēl trīs ievainojot, paziņoja Ukrainas prokuratūra. Aviobumbas tika nomestas ap plkst.18 un trāpīja dzīvojamajā rajonā, izpostot divas daudzstāvu dzīvojamās mājas un kāda uzņēmuma ēku.

Krievija pastiprinājusi ārvalstu algotņu vervēšanas kampaņas

Krievija ievērojami pastiprinājusi ārvalstu algotņu vervēšanas kampaņas karam pret Ukrainu, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas direkcija. Runa ir par algotņu vervēšanu no Āfrikas kontinenta vidienes valstīm.

Kā norādīja ukraiņu izlūki, starp savervētajiem ir Ruandas, Burundi, Kongo un Ugandas iedzīvotāji. Tiek atzīmēts, ka ar afrikāņu vervēšanu dalībai Krievijas karā pret Ukrainu īsteno īpaša Krievijas Aizsardzības ministrijas vienība.

Algotņiem par līguma parakstīšanu tiek piedāvāts sākotnējais maksājums 2000 ASV dolāru (1840 eiro) apmērā, 2200 dolāru (2027 eiro) mēnešalga un medicīniskā apdrošināšana. Tāpat algotņiem un viņu ģimenes locekļiem tiek piesolīta Krievijas pase.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un Kijivas neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk Ukrainas civilajiem objektiem un mērķtiecīgi cenšas iznīcināt Ukrainas enerģētikas infrastruktūru.

2024. gada maijā Krievija sākusi ofensīvu Harkivas apgabalā, mēģinot pārraut Ukrainas aizsardzības līnijas, bet ukraiņi cenšas noturēt pozīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti