Panorāma

ES spriež, vai Ukrainai ir tiesības uzbrukt Krievijas iekšienē

Panorāma

Panorāma

Ukrainas iedzīvotāji frontes tuvumā cieš no apgādes trūkuma

Ukraiņu ikdiena frontes tuvumā – mobilo sakaru, medikamentu un pārtikas trūkums

Krievijas karaspēks būtiski pastiprinājis sauszemes uzbrukumus Pokrovskas un Kupjanskas virzienos, ziņo Ukrainas ģenerālštābs. Sīvas cīņas notikušas arī Černihivas, Sumu un Limanas apkārtnē. Karš Ukrainā būtiski mainījis frontes tuvumā esošo ciemu un pilsētu ikdienas dzīvi. Līdzās Krievijas apšaudēm un uzlidojumiem vietējie iedzīvotāji saskaras arī ar mobilo sakaru un medikamentu piegādes grūtībām.

Viens no šādiem ciemiem ir Mikolajivka, kur ir arī darbaroku trūkums. Ciems atrodas tikai 16 kilometru attālumā no frontes, un tajā lielākoties dzīvo vecāka gadagājuma ļaudis. Dārzu laistīšana pašu spēkiem ir gandrīz neiespējama un arī salnas šogad bija īpaši spēcīgas.

"Mēs iestādījām daudz, bet vai tas augs?... Ir ļoti liels sausums. Akā ir ūdens, un kopā ar vectēvu mēģinām ar spaiņiem laistīt. Mums ir daudz kartupeļu, tomātu, gurķu, kabaču un saulespuķu," stāstīja Mikolajivkas iedzīvotāja Lidija.

"Visi kurina ar oglēm vai malku. Šeit nav gāzes. Katrs ūdeni ņem no savas akas. Cilvēki tur dažādus dzīvniekus un audzē dārzeņus iztikai. Šogad mums nepaveicās, viss nosala," tikmēr ar skumjām pauda Mikolajivkas iedzīvotājs Mikola.

"Vistas, mūsu mājas, – kā lai to visu atstājam? Būtu ļoti žēl atstāt to, ko visā mūžā esam nopelnījuši," papildināja vietējā saimniece Valentīna.

Mikolajivka, līdzīgi kā citi ciemi frontes tuvumā, ir palikuši arī bez telefona sakariem, jo karadarbībā bojāti daudzi sakaru torņi. Nereti iedzīvotājiem jādodas desmitiem kilometru tālu, lai sasniegtu signālu un varētu sazināties ar tuviniekiem.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un Kijivas neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk Ukrainas civilajiem objektiem un mērķtiecīgi cenšas iznīcināt Ukrainas enerģētikas infrastruktūru.

2024. gada maijā Krievija sākusi ofensīvu Harkivas apgabalā, mēģinot pārraut Ukrainas aizsardzības līnijas, bet ukraiņi cenšas noturēt pozīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti