Rīta Panorāma

Lietuvas pilsētā Šeduvā 10 000 Lieldienu olu izstāde

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Harkivā atjauno Krievijas izpostīto energoapgādes sistēmu

Harkivā atjauno Krievijas izpostīto energoapgādes sistēmu

Enerģētiķi turpina darbu, lai Ukrainas pilsētā Harkivā atjaunotu Krievijas gaisa triecienā bojāto energoapgādes sistēmu. Civilās infrastruktūras postījumi nav apstādinājuši agresorus, un uzbrukumi pilsētai turpinājās arī vakar un šonakt.

Uzņēmuma "Ukrenergo" vadītājs Volodimirs Kudrickis pēc vizītes pilsētā informēja, ka kompānijas rīcībā ir pietiekami daudz tehnikas, aprīkojuma, materiālu un darbinieku, lai salabotu bojāto infrastruktūru.

Vienīgais kavējošais faktors esot laiks, un normālu elektroapgādi pilsētā varētu atjaunot 7 līdz 14 dienu laikā.

Protams, tas būs iespējams tikai tad, ja neradīsies jauni, plaši postījumi.

Kudrickis arī solīja, ka nedēļas nogalē elektrība tiks atslēgta retāk labāku laikapstākļu un samazinātā patēriņa dēļ.

Krievija Harkivas enerģētikas objektiem uzbruka 22. martā, un infrastruktūrai tika nodarīti desmitiem miljonu eiro lieli zaudējumi.

Apstājās metro un elektrotransports, nedarbojās luksofori, un pilsētā agrāk, nekā plānots, nācās beigt centralizētās apkures sezonu.

Taču tas neapturēja agresorus, un vakar ar aviācijas bumbām tika izpostītas dzīvojamās ēkas un kāda medicīnas iestāde. Arī šonakt fiksēti ienaidnieka trieciendroni un Harkivā atskanēja vismaz divi sprādzieni.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un Kijivas neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem, un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti