Naktī Krievija ar droniem uzbrukusi Odesai; Avdijivkas apkārtnē aizvien sīvas cīņas

Naktī uz trešdienu, 28. februāri, Ukrainas dienvidu pilsēta Odesa piedzīvoja Krievijas uzbrukumus ar droniem. Notriekta drona atlūzas trāpījušas nenosauktam infrastruktūras objektam.

Trešdienas rītā vairākos Ukrainas centrālajos un dienvidu apgabalos izsludināja gaisa trauksmi saistībā ar iespējamiem raķešu uzbrukumiem, taču drīz vien to atcēla.

Aizvadītajā naktī Odesa piedzīvoja Krievijas uzbrukumus ar droniem.

Pretgaisa aizsardzības sistēmām esot izdevies notriekt visus palaistos dronus,

taču to skaits pagaidām nav nosaukts. Notriekta drona atlūzas ir trāpījušas nenosauktam infrastruktūras objektam, kur izcēlās ugunsgrēks, ko izdevās ātri nodzēst. Nav ziņu par cietušajiem.

Situācija frontē

Tikmēr ASV domnīca "Kara izpētes institūts" savā jaunākajā ziņojumā par situāciju frontē raksta, ka pēc Avdijvkas ieņemšanas Krievijas karaspēks izmanto taktiskās priekšrocības, lai turpinātu intensīvus uzbrukumus pilsētas apkaimē, kur pēdējās dienās krieviem ir izdevies sagrābt vairākus ciematus.

Domnīcas analītiķi prāto, ka Krievijas vienības neaptur savu ofensīvu Avdijivkas apkārtnē, lai nedotu Ukrainas spēkiem atelpu, kas ļautu tiem izveidot spēcīgāku aizsardzības līniju Avdijivkas tiešā tuvumā.

Ukrainas Bruņoto spēku 110. atsevišķā mehanizētā brigāde, kas piedalījās Avdijivkas aizsardzībā kopš pilna apmēra kara sākuma, ir paziņojusi, ka tās karavīri pirmo reizi divu gadu laikā ir pametuši fronti, lai beidzot atpūstos. Brigādes paziņojumā bija teikts, ka karavīri atgūs spēkus, lai atgrieztos frontē un sakautu iebrucējus.

Vienlaikus, Ukrainas armija turpina noturēt Ņujorkas pilsētu.

Šī nav kļūda vai vienību desants pāri okeānam, jo pilsēta ar šādu nosaukumu ir arī Doneckas apgabalā pusceļā starp Krievijas okupētajām Bahmutas un Avdijivkas pilsētām

Vēsturnieki un vietējie iedzīvotāji joprojām strīdas par nosaukuma izcelsmi, taču dokumentāli apstiprināts, ka Ņujorkas vārds šeit izmantots jau no 19. gadsimta vidus.

1951. gadā toreizējās PSRS varas iestādes pilsētciematu pārdēvēja par Novohorodski, bet pēc Krievija iebrukuma sākuma atgūts vēsturiskais nosaukums.

Norvēģijas televīzijas žurnālistu komanda pārliecinājās, ka apdzīvotajā vietā vēl joprojām redzami uzraksti, ko var asociēt ar Amerikas Savienotajām Valstīm un Rietumkrasta lielāko pilsētu.

Diemžēl, karš pilnībā izmainījis kādreiz rosīgā rūpnieciskā pilsētciemata dzīvi, un tajā patlaban mīt nedaudz cilvēki. Vienīgais atvērtais veikals kļuvis par vietējo tikšanās vietu, taču cilvēki ir nerunīgi, baidoties no kļūšanas par Krievijas uzbrukumu mērķi.

Toties karavīri ar smaidu norāda, ka komanda atrodas Ņujorkas - lielā ābola, centrā. Tuvojas pavasaris un dzirdama putnu balsis, taču to nomāc skaņas no apkaimē notiekošajām cīņām.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem un paredzams, ka tāpat kā pērn ziemā tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti