Krievija paaugstina rezervistu iesaukšanas vecumu

Krievijas līderis Vladimirs Putins parakstījis likumu par rezervistu iespējamās iesaukšanas vecuma palielināšanu.

Likums paaugstina visu pakāpju un kategoriju rezervistu maksimālo vecumu par pieciem gadiem, teikts paziņojumā, kas pirmdien publicēts Krievijas valdības oficiālajā vietnē.

Rezervē esošie kareivji, matroži un instruktori turpmāk varēs tikt iesaukti līdz 55 gadu vecumam, savukārt rezerves virsnieku maksimālais iesaukšanas vecums līdz kapteiņa pakāpei paaugstināts līdz 60 gadiem, kamēr augstāko virsnieku iesaukšanas vecums palielināts līdz 65 gadiem, bet ģenerāļiem – līdz 70.

Pagājušā gada rudenī, lai nodrošinātu Krievijas armiju ar dzīvo spēku pēc Ukrainā ciestajiem zaudējumiem, jau tika mobilizēti 300 000 rezervistu. Ukrainas un rietumvalstu līderi tolaik norādīja: Putina lēmums izsludināt mobilizāciju liecina, ka "speciālā militārā operācija" Ukrainā ir cietusi neveiksmi.

Lai gan Maskava pastāvīgi noliedz, ka plānotu vēl vienu mobilizāciju, eksperti paredz, ka, ņemot vērā Krievijas karaspēka problēmas frontē, gaidāms vēl viens iesaukuma vilnis.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti