Panorāma

Eirozonas bankas ir stabilākas nekā ASV un Šveicē

Panorāma

Šomēnes pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību Rīgā

ASV bažas par "TikTok" lietotāju datu nodošanu Ķīnas valdībai

«TikTok» vadītāju vairākas stundas pratina ASV Kongresā

Populārā interneta video platforma "TikTok" ir drauds drošībai – šāds noskaņojums valdīja ASV kongresmeņu vidū Vašingtonā, vairākas stundas pratinot "TikTok" vadītāju Šou Dziču. ASV paustas aizdomas, ka ķīniešu uzņēmums apkopotos lietotāju datus nodod Ķīnas valdībai. Gan "TikTok", gan Pekina aizdomas kategoriski noraida.

Ķīnas uzņēmumam piederošās populārās video koplietošanas lietotnes "TikTok" vadītājs Šou Dziču ieradās ASV Kongresā, kur viņu četras ar pusi stundas iztaujāja kongresmeņi saistībā ar pieņēmumiem, ka "TikTok" Ķīnas valdībai nodod lietotāju datus.

Par uzņēmumu asi izteicās ASV Pārstāvju palātas Enerģētikas un tirdzniecības komitejas vadītāja Ketija Makmorisa Rodžersa: ""TikTok" apkopo gandrīz visus iespējamos datus, sākot no cilvēku atrašanās vietas līdz tam, ko viņi raksta un kopē, ar ko viņi runā, biometriskos datus un daudz ko citu. Pat ja viņi nekad nav apmeklējuši "TikTok", jūsu izsekošanas iespējas ir iestrādātas vietnēs visā tīmeklī. "TikTok" izseko mūs visus, un Ķīnas Komunistiskā partija to var izmantot kā instrumentu, lai manipulētu ar visu Ameriku. Mēs neticam, ka "TikTok" kādreiz pieņems Amerikas vērtības, brīvības, cilvēktiesību un inovāciju vērtības.

"TikTok" vairākkārt ir izvēlējies ceļu, kas paredz lielāku kontroli, uzraudzību un manipulācijas. Jūsu platforma ir jāaizliedz."

Pret "TikTok" ar aizdomām vērsās kā demokrātu, tā republikāņu kongresmeņi, uzdodot jautājumus par datu drošību un kopumā paužot nostāju, ka platforma uzskatām par drošības draudu.

"TikTok" vadītājs visas apsūdzības noraidīja kā nepamatotas un uzstāja, ka uzņēmums garantē ASV lietotāju datu drošību.

"Ir vairāk nekā 150 miljoni amerikāņu, kuriem patīk mūsu platforma, un mēs zinām, ka mums ir pienākums viņus aizsargāt.

Tāpēc es pret jums un visiem mūsu lietotājiem uzņemšos sekojošas saistības. Pirmkārt, drošība saglabāsies kā mūsu galvenā prioritāte, jo īpaši pusaudžiem. Otrkārt, mēs aizsargāsim ASV datus no nevēlamas ārvalstu piekļuves. Treškārt, "TikTok" saglabāsies kā vārda brīvības vieta, un ar to nemanipulēs neviena valdība. Un, ceturtkārt, esot atbildīgi par mūsu saistībām, mēs būsim caurskatāmi un nodrošināsim piekļuvi trešo pušu neatkarīgiem uzraudzītājiem," sacīja Šou Dziču.

Platforma "TikTok" pieder Ķīnas tehnoloģiju uzņēmumam "ByteDance". ASV Kongresā arī izskanējis, ka, lai platforma varētu turpināt darboties ASV, Ķīnas īpašniekiem būtu jāpārdod savas uzņēmuma daļas.

Pekinā Ārlietu ministrija paziņoja, ka stingri iebilst jebkādai piespiedu pārdošanai, un atkārtoti noraidīja apsūdzības, ka privāti uzņēmumi ir spiesti nodot privātus datus Ķīnas valdības varasiestādēm.

KONTEKSTS:

Bažās par drošību ASV, Kanāda, Eiropas Komisija aizliedz valdības iestāžu darbiniekiem savās darba viedierīcēs izmantot populāro sociālo tīklu "TikTok". Arī Latvijas Ārlietu ministrija aizliegusi "TikTok" darba telefonos.

Ķīnas uzņēmumam "ByteDance" piederošais "TikTok" kļuvis par ātri augošu konkurentu tādiem ASV bāzētiem sociālajiem tīkliem kā "Facebook", "Instagram", "Snapchat" un "YouTube".

Rietumvalstīs arvien vairāk pieaug aizdomas par to, ka Ķīnas valdība varētu izmantot "TikTok" savu interešu īstenošanai un iegūt lietotāju datus no lietotnes.

Ķīna šo rīcību sauc par pārmērīgu. "TikTok" sola, ka nekad nepildītu Ķīnas valdības rīkojumu atklāt lietotāju datus. Taču daudzi apšauba šo apgalvojumu, ņemot vērā Ķīnas autoritārā režīma dabu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti