Vairākās vietās Ukrainā bija dzirdami sprādzieni. Pagaidām varasiestādes nav sniegušas informāciju par to, cik dronu ir izdevies notriekt un to, vai kāds tomēr ir sasniedzis mērķi.
ASV domnīca "Kara izpētes institūts" savā jaunākajā ziņojumā par situāciju frontē raksta, ka pēdējā diennaktī smagas cīņas norisinājušās uz Doneckas un Zaporižjas apgabalu robežas. Gan tur, gan citos virzienos Ukrainas armijas vienībām ir izdevies nedaudz pavirzīties tuvāk iebrucēju aizsardzības līnijām.
ASV Aizsardzības departaments, vērtējot situāciju frontē, noradījis, ka Ukrainas aizstāvjiem ir visas iespējas īstenot sekmīgas pretuzbrukumu operācijas. Vienlaikus esot skaidrs, ka tas prasīs daudz spēka un lielus zaudējumus, jo Krievijas karaspēks ziemā un pavasarī ir izveidojis nopietnus nocietinājumus okupētajās teritorijās.
Savukārt ANO Bēgļu aģentūras pārstāve Ukrainā Karolīna Bilinga paziņojusi, ka šajā gadā humānā palīdzība būs nepieciešama 18 miljoniem Ukrainas iedzīvotāju un ANO tam atvēlēs vienu miljardu dolāru.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.