Sāksies ES dalībvalstu un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu līderu sanāksme

Briselē šodien sāksies Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu vadītāju sanāksme. Samitā piedalīsies vairāk nekā 60 valstu vadītāji, lai runātu par ekonomiskās sadarbības padziļināšanu starp Eiropu un Latīņameriku un Karību jūras reģionu. Taču sadarbībai var traucēt vairāku Latīņamerikas valstu nevēlēšanās nosodīt Krievijas agresiju Ukrainā. 

Sāksies ES dalībvalstu un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu līderu sanāksme
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Divu dienu ilgais samits būs trešā reize, kad vienkopus tiksies ES dalībvalstu un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu vadītāji. Iepriekšējais samits notika 2015. gadā.

Eiropas Savienība uzlūko Latīņameriku un Karību jūras reģionu kā ļoti nozīmīgu, lai samazinātu Eiropas atkarību no kritiski svarīgu izejvielu importa no Ķīnas. Tāpēc ES ir atvēlējusi 10 miljardus eiro investīcijām Latīņamerikā.

Samita laikā apspriedīs arī tirdzniecība saišu stiprināšanu. Joprojām nav iedzīvināts ES un Dienvidamerikas brīvās tirdzniecības līgums, jo Brisele vēlas, lai Dienvidamerikas valstis aktīvāk cīnītos ar vides problēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti