Panorāma

Turcijā noslēgušās vispārējās vēlēšanas

Panorāma

Turcijā būs prezidenta vēlēšanu otrā kārta

Zelenskis apmeklē vairākas Eiropas valstis

Zelenskis vizītē Lielbritānijā izsaka pateicību britiem par lielo atbalstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien ieradās vizītē Lielbritānijā, kur tikās ar britu premjeru Riši Sunaku. Šī ir Zelenska otrā vizīte Lielbritānijā kopš pilna mēroga kara sākuma. Zelenskis pateicās Lielbritānijai par līdz šim sniegto atbalstu Ukrainai.

Ukrainas prezidents Zelenskis pēdējās dienās ir veicis turneju pa Eiropas valstīm. Pirms tam viņš apmeklēja Vāciju, Franciju, Itāliju un Vatikānu. Galvenais sarunu temats ir militārais un politiskais atbalsts Ukrainai karā ar Krieviju.

"Jūs esat pirmais ārvalstu līderis, kuru man ir gods uzņemt šeit kā premjerministram. Šī vieta ir ļoti vēsturiska. Istabā, kur mēs tagad stāvam, Vinstons Čērčils ir uzrakstījis daudzas no savām slavenajām Otrā pasaules kara uzrunām," teica Sunaks.

"Tieši tāpat šobrīd jūsu līderība, jūsu valsts drosme un sīkstums kalpo mums visiem par iedvesmas avotu.

Es ar nepacietību gaidu mūsu sarunu par to, ko vēl mēs varam darīt, lai jūs atbalstītu."

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis vizītes laikā Lielbritānijā sasveicinās ar britu premjeru R...
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis vizītes laikā Lielbritānijā sasveicinās ar britu premjeru Riši Sunaku

Zelenskis izteica pateicību Sunakam un britu tautai par lielo atbalstu.

"Vispirms – liels paldies. Jūs jau esat daudz mums palīdzējuši. Mēs, visi ukraiņi, un arī mūsu karavīri no sirds dziļumiem ir pateicīgi jums, jūsu valdībai un Viņa Karaliskajai Augstībai, kā arī, protams, jūsu valsts iedzīvotājiem," teica Zelenskis. "Mēs esam pagodināti par iespēju būt šeit. Protams, ka mēs apspriedīsim ļoti svarīgus jautājumus – steidzamu palīdzību Ukrainai un drošību. Tas ir būtiski ne tikai Ukrainai, bet, manuprāt, arī visai Eiropai."

Zelenskis atkārtoti aicināja piegādāt Ukrainai arī Rietumu kara lidmašīnas.

"Mums nav kontroles debesīs. Jūs to visu ļoti labi zināt, jo mēs esam īsti partneri. Riši zina visas detaļas par to, kas notiek mūsu kaujas laukā. Mēs vēlamies izveidot iznīcinātjlidmašīnu koalīciju. Es uz to raugos ļoti pozitīvi," teica Zelenskis.

Sunaks uzsvēra, ka lidmašīnu nodrošināšana nav vienkārša lieta, un paziņoja, ka Lielbritānija gatavojas apmācīt ukraiņu pilotus izmantot NATO standarta iznīcinātājus.

Viņš uzsvēra, ka karš šobrīd ir izšķirošā posmā, bet Londona apņēmusies turpināt atbalstu arī ilgtermiņā.

"Ir svarīgi, lai Kremlis saprastu, ka mēs neatkāpsimies. Mēs šeit esam ilgtermiņā. Mēs joprojām esam nelokāmi gribā aizstāvēt Ukrainu ne tikai tagad, lai tā atgūtu savu likumīgo teritoriju, bet arī nodrošinātu, ka Ukraina sevi spētu aizstāvēt arī nākotnē."

Pirms šīm sarunām Lielbritānija apsolīja Ukrainai simtiem pretgaisa aizsardzības raķešu un tālas darbības rādiusa uzbrukuma bezpilota lidaparātus. Tāpat Lielbritānija apņēmusies apmācīt ukraiņu pilotus.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Zelenskis atteicās iedziļināties detaļās par gaidāmo pretuzbrukumu, lai neapdraudētu operācijas izdošanos.

"Mums tiešām vajag vairāk laika. Ne pārāk daudz. Mēs būsim gatavi pēc kāda laika. Es gribu būt ļoti godīgs pret jums. Dažas dienas vēl es nevaru dalīties ar jums... Es vienkārši nevaru. Pat ne mūsu draugiem.

Nav noslēpumu no mūsu draugiem, bet ir daži noslēpumi no mūsu kaimiņiem. Tāpēc mums ir jāgatavojas," atzina Zelenskis.

"Es esmu šeit ne tikai šī atbalsta dēļ, – protams, arī atbalsta dēļ, jo tas palīdzēs mums būt stiprākiem –, bet arī tāpēc, lai pateiktos jūsu tautai, valdībai. Tas ir ļoti, ļoti svarīgi."

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos, un, saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina tagad gatavo savu pretuzbrukumu.

Jau kopš pagājušā gada vasaras nogales smagas cīņas notiek pie Bahmutas, kas kļuva par vienu no galvenajiem krievu uzbrucēju mērķiem un kur Krievijas spēki cieš milzīgus zaudējumus. Šonedēļ saņemtas ziņas par Ukrainas spēku pavirzīšanos uz priekšu Bahmutā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti