Itālija migrantu pieplūdumā no Āfrikas vaino Krieviju

Itālija šī gada pirmajos mēnešos pieredzējusi migrantu pieplūdumu pa Vidusjūru. Itālijas valdība tajā vaino Krieviju, kas šādi mēģinot destabilizēt situāciju Eiropā.

Itālija arī brīdina, ka Āfrikas ziemeļos pašlaik atrodas simtiem tūkstošiem migrantu, kuri vēlas doties uz Eiropu. Tikmēr Itālijas labējai valdībai nākas atraidīt pārmetumus par necilvēcīgu attieksmi pret migrantiem.

Itāliju laikā no 1. janvāra līdz 13. martam pa Vidusjūru sasnieguši nedaudz vairāk kā 20 000 migrantu, liecina Itālijas Iekšlietu ministrijas publicētie dati.

Tikai trīs dienu laikā – no 9. līdz 11. martam – ieradās vairāk nekā 4500 cilvēku.

Salīdzinājumam – 2022. un 2021. gadā laikā no 1. janvāra līdz 13. martam Itālijas krastus sasniedza aptuveni 6000 cilvēku. Lielākā daļa uz Itāliju atceļojošo migrantu ir no Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm.

Itālija aicina ES un NATO palīdzēt sargāt robežu

Itālijas aizsardzības ministrs Gvido Kroseto ievērojamo migrantu skaita pieaugumu skaidrojis ar kaitnieciskām aktivitātēm, ko Krievija izvērsusi pret tām Eiropas valstīm, kuras aktīvi atbalsta Ukrainu cīņā pret Krievijas militāro agresiju.

Itālija migrantu pieplūdumā no Āfrikas vaino Krieviju
00:00 / 03:10
Lejuplādēt

Kroseto apgalvo, ka migrācijas plūsmas palielināšanai uz Eiropu Krievija izmanto privāto algotņu grupējumu "Vagner", kas pēdējos gados izvērsis savas aktivitātes tādās Āfrikas valstīs kā Lībija, Centrālāfrikas Republika un Mali.

Arī Itālijas ārlietu ministrs Antonio Tajani ir apgalvojis, ka liela daļa migrantu ir ieradušies no reģioniem, kurus kontrolē "Vagner" kaujinieki.

Kroseto norādīja, ka masveidīgi migrācijas viļņi, tāpat kā kiberuzbrukumi, būtu jāuztver kā daļa no plašākas konfrontācijas starp Rietumiem un Krieviju.

Tāpēc ministrs aicināja Eiropas Savienību (ES) un NATO aktīvāk iesaistīties, lai palīdzētu Itālijai aizsargāt Eiropas dienvidus no Krievijas hibrīduzbrukumiem.

Itālijas izlūkdienesti lēš, ka Lībijā pašlaik atrodoties aptuveni 680 000 migrantu, kuri gaidot savu iespēju, lai dotos uz Eiropu. Šos skaitļus kā pārspīlētus ir noradījusi Starptautiskā Migrācijas organizācija.

Pērn rudenī Itālijā pie varas nākusī premjerministres Džordžijas Meloni labējā valdība solīja izbeigt masu migrāciju. Meloni valdības politikas kritiķi uzskata, ka tā ir vainojama pie vairākiem gadījumiem, kad desmitiem migrantu noslīka, jo pie viņiem laicīgi neieradās palīdzība.

Meloni: Jācīnās ar nelegālās migrācijas cēloņiem, nevis sekām

Meloni noraida pārmetumus, ka viņas valdība rīkojas necilvēcīgi pret migrantiem, kas mēģina šķērsot Vidusjūru.

"Viesmīlība kā obligāta nepieciešamība, sadarbība kā brīvības ierocis. Pie tā mēs cenšamies strādāt. Varbūt esat pamanījuši, ka es sāku savu darbu, apceļojot Āfriku, lai runātu par investīciju piesaisti. Un es iepazīstināju ar šo problēmu arī Eiropas Savienību. Un es uzskatu, ka tas ir visatbildīgākais veids, kā risināt šo jautājumu," vēsta Meloni.

"Es uz to uzstāju īpaši tad, kad mani un manu valdību apsūdz zvērīgās lietās. Bet mana sirdsapziņa ir tīra.

Mēs redzam kopsakarību tajā, – jo vairāk cilvēku aizbrauc, jo vairāk cilvēku nonāk cinisku kontrabandistu rokās, bet tas nozīmē lielu iespējamību, ka kaut kas var noiet greizi. Sirdsapziņa man to neļauj. Šis jautājums ir jārisina daudz nopietnāk," sacīja Meloni.

Pagājušajā nedēļā Meloni paziņoja, ka Itālija pastiprinās cīņu pret cilvēku kontrabandistiem. Valdība piedāvā noteikt bargus cietumsodus personām, kuras pelna naudu ar migrantu nogādāšanu Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti