Panorāma

Makrons: Eiropai nevajadzētu kļūt par ASV sekotāju

Panorāma

Panorāma

Īlons Masks: "Twitter" iepriekš bija kā bezpeļņas organizācija

Masks nenožēlo «Twitter» iegādes darījumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Pasaulē populārākās mikroblogošanas vietnes "Twitter" īpašnieks Īlons Masks sniedzis iepriekš neplānotu interviju BBC, kurā atskatījies uz aizvadīto pusgadu īpašnieka statusā.

Viņa laikā sociālais tīkls atvadījies no 80% darbinieku, kā arī veiktas būtiskas izmaiņas vietnes saturā, kas izpelnījušās arī kritiku. Masks intervijā atzinis, ka pieļautas arī kļūdas, tomēr kopējā bilance, viņaprāt, ir pozitīva.

Intervija ar ekscentrisko uzņēmēju notika "Twitter" galvenajā mītnē Sanfrancisko, un žurnālisti zaļo gaismu tai saņēma vien 20 minūtes pirms tās sākuma. Jautāts, kāpēc vispār piekritis intervijai, pasaulē bagātākais cilvēks atzina, ka viņam patīk spontanitāte, kā arī viņš ciena BBC.

Sarunā ar žurnālistu Masks pauda, ka šie seši mēneši viņam nav bijuši viegli, bet, viņaprāt, aizritējuši veiksmīgi.

"Garlaicīgi nav bijis. Šis laiks pavadīts kā "amerikāņu kalniņos". Domāju, ka mums veicas labi – lietotāju pavadītais laiks platformā šobrīd ir viens no augstākajiem."

Multimiljardieris Masks, kuram pieder auto ražotājs "Tesla" un kosmisko tehnoloģiju kompānija "SpaceX", sociālo vietni iegādājās pērn oktobrī. Drīz pēc iegādes viņš atlaida daudzus vadošos darbiniekus un kopumā šai laikā atlaidis lielāko daļu – teju 6000 no uzņēmumā strādājošajiem. Masks atzinis, ka šis lēmums bijis sāpīgs, bet nepieciešams, lai paglābtu uzņēmumu no bankrota.

"Normālā gadā "Twitter" ienākumos guva četrarpus miljardu dolāru un tikpat arī izdeva. Tā bija kā bezpeļņas organizācija," stāsta Masks.

"Tagad mēs dodamies pozitīvas naudas plūsmas virzienā, reklāmdevēji atgriežas. Uzskatu, ka ir uzlabojusies rekomendēto "Twitter" ierakstu kvalitāte un esam veikuši uzlabojumus arī satura algoritmos."

Lai arī Maskam pirms vietnes pārņemšanas bija lielas ambīcijas par "Twitter "pārvēršanu daudzfunkcionālā lietotnē, kurā ne tikai veikt ierakstus, bet arī, piemēram, apmaksāt pakalpojumus, tās palikušas tikai ambīcijas.

Taču zināmas izmaiņas ir notikušas. Piemēram, mainījies saturs, ko redz lietotāji.

Masks, kurš sevi dēvē par vārda brīvības absolūtistu, izmainījis ierakstu izcelšanas algoritmus, likvidējis satura uzraudzības noteikumus un liberalizējis verifikācijas procesu.

Uzņēmējs pats apgalvo, ka viņa laikā vietnē samazinājies dezinformācijas apjoms, jo dzēsti daudzi tā sauktie "botu" konti, kas izplata viltus ziņas. Pētījumi gan to apgāž – dezinformācija tikai augusi. Turklāt Masks vairākkārt apšaubījis, vai žurnālistus var uzskatīt par patiesības arbitriem, lielāku uzticību izrādot tautai.

Masks gan atzinis, ka ar dažiem saviem pretrunīgajiem ierakstiem viņš iešāvis sev kājā, un apņēmies vēlās nakts stundās vairs neizteikties.

KONTEKSTS:

Pasaules bagātākais cilvēks, ASV miljardieris Īlons Masks 2022. gada oktobra nogalē pabeidza sociālā tīkla "Twitter" iegādes darījumu un pārņēma kontroli pār šo uzņēmumu. Viņš atlaida vairākus vadošos "Twitter" darbiniekus.

Masks par sociālā tīkla iegādi samaksāja 44 miljardus ASV dolāru.

Uzņēmējs apgalvo, ka nopircis "Twitter", lai sekmētu veselīgas debates par plašu ideju loku un stātos pretī tendencei, kad sociālie mediji sašķeļas partejiskos "atbalss kambaros".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti