Polija iebilst pret Eiropas Savienības virzīto migrācijas paktu

Dienu pēc Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru panāktās vienošanās par jauniem migrācijas noteikumiem Polijas valdības vadītājs Mateušs Moraveckis nāca klajā ar paziņojumu, uzsverot, ka Varšava negrasās sniegt finansiālu atbalstu citām ES valstīm gadījumos, ja tās uzņems tos migrantus, kuriem Polija atteica uzņemšanu.

"Mūsu nostāja migrantu jautājumā paliek nemainīga. Mēs esam parādījuši patiesu sirsnīgumu, saskaroties ar īstu militāro konfliktu. Esam uzņēmuši miljoniem bēgļu no Ukrainas.

Mēs esam parādījuši Polijas valsts efektivitāti un prasmes – mēs parādīsim tādu pašu efektivitāti un prasmes aizsardzībā pret mākslīgi radītu migrācijas krīzi uz mūsu austrumu robežām," sacīja Moraveckis.

Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu ministri ceturtdien sanāksmē Luksemburgā vienojās par jauniem migrācijas noteikumiem.

Plāns paredz aizturēt patvēruma meklētājus uzņemšanas iestādēs uz ES ārējām robežām, kamēr tiek apstrādāti viņu pieteikumi. Iesniegumi jāizskata ne ilgāk kā sešu mēnešu laikā. Ja imigrantiem nav izredžu iegūt šo statusu, viņus paredzēts nekavējoties nosūtīt atpakaļ.  

Diskusijas notika arī par obligātas patvēruma meklētāju sadales sistēmas izveidošanu, un plāns paredz, ka tām dalībvalstīm, kas nevēlas vai nespēj uzņemt migrantus, būtu jāmaksā kompensācija tām, kas to darīs: līdz pat 20 000 eiro par katru migrantu.

Polija un Ungārija paziņojušas, ka negrasās atbalstīt šādu kārtību.

Plāns vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentam un ES dalībvalstu vairākumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti