Krievijas karaspēks aktivizējis uzbrukumus Kupjanskas virzienā

Krievijas karaspēks kļūst aktīvāks Harkivas apgabala Kupjanskas virzienā, uz to pārsviežot triecienvienības uzbrukumu veikšanai. Taču Ukraina ienaidnieka uzbrukumus veiksmīgi atvaira.

Kā pauž Ukrainas armijas pārstāvji, okupanti mēģinājuši ieņemt Sinkivkas ciemu, lai nodrošinātu sev placdarmu uzbrukumam Kupjanskai.

Notiek arī kaujas pie Terenas un Veseles. Krievija šajā virzienā nosūtījusi nepieredzējušus jauniesauktos, tādēļ cieš lielus zaudējumus.

Ukrainai izdevies iznīcināt vairāk nekā 200 karavīru un 20 tehnikas vienību. Krievija jau ilgi cenšas atkārtoti ieņemt Kupjansku, kas ir svarīgs loģistikas centrs.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem un paredzams, ka tāpat kā pērn ziemā tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti