Kijiva: Krievija koncentrē spēkus – šobrīd Ukrainā ir gandrīz pusmiljons karavīru

Ukrainas teritorijā šobrīd atrodas 474 000 Krievijas karavīru, telekanāla "Apostrof TV" ēterā sacīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) priekšnieka vietnieks Vadims Skibickis.

"Patlaban ienaidnieka sauszemes komponents mūsu teritorijās ir aptuveni 474 000 karavīru," sacīja amatpersona.

"Līdz 2024. gada sākumam šis rādītājs svārstījās 450–460 tūkstošu robežās. Tā ir skaita kāpināšana, formējot tā dēvētos izlūkpulkus un papildu apakšvienības," norādīja Skibickis.

Krievijā būtiski samazināti jauno kājnieku vienību sagatavošanas termiņi, arī profesionālo karavīru apmācību process ir īsāks, skaidroja HUR vadītāja vietnieks.

Kājnieks no nulles tiek sagatavots 27 dienu laikā. Šajā laikā tiek veikta individuālā sagatavošana, sagatavošana apakšvienības sastāvā un vienības saliedēšana.

Krievijā straujākā tempā notiek arī artilēristu, tankistu un līdzīgu karavīru sagatavošana.

Atbilstoši HUR datiem lielākie zaudējumi ienaidniekam šobrīd ir kājnieku rindās.

80% tehnikas, ko izmanto Krievijas kājnieki, ir atjaunota vai modernizēta, bet tikai 20% ir jauni tanki, kājnieku bruņumašīnas, artilērijas sistēmas.

Tas ir ne vairāk kā 200 jaunu Krievijā ražotu tanku gadā.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un Kijivas neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem, un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti