Ukrainas iekšlietu ministrs: Šogad okupācijas spēku apšaudēs nogalināti 2000 civiliedzīvotāji

Ukrainā šogad 11 mēnešos okupācijas spēku apšaudēs nogalināti 2000 civiliedzīvotāji, platformā "Telegram" paziņojis Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko. Aizvadītajā naktī sprādzieni lielākoties atskanēja valsts dienvidaustrumu daļā – ukraiņiem izdevies notriekt 18 bezpilota lidaparātus un vienu planējošo aviobumbu.

"Šā gada 11 mēnešos krievi 59 000 reižu apšaudīja apdzīvotas vietas 24 Ukrainas reģionos. Rezultātā cieta 11 000 pilsoņu un 2000 tika nogalināti. Visvairāk apšaudes notika Zaporižjas, Hersonas, Doneckas, Harkivas, Sumu un Černihivas apgabalā," informēja iekšlietu ministrs.

Tiekoties ar G7 valstu vēstniekiem, Klimenko apliecināja, ka īpaša uzmanība tiek pievērsta valstī pastrādāto kara noziegumu dokumentēšanai.

Tiesībsargājošās institūcijas jau reģistrējušas ap 101 000 kara noziegumu faktu, arī apšaudes, ņirgāšanos par civiliedzīvotājiem, deportācijas un nelikumīgu ieslodzīšanu.

Aizvadītājā naktī ukraiņi notriekuši 18 no 25 Krievijas palaistajiem bezpilota kaujas lidaparātiem "Shahed" un vienu planējošo aviobumbu, piektdien paziņoja Ukrainas Gaisa spēki.

Paziņojumā nav precizēts, kur trāpījuši septiņi nenotriektie trieciendroni.

Krievijas spēki aizvadītajā naktī "Shahed" palaida uz Hersonas un Mikolajivas apgabala dienvidiem, Krivijrihu un Zaporižju.

Par planējošo aviobumbu notriekšanu Ukrainas spēki ziņo salīdzinoši reti, jo, kā norāda speciālisti, to noteikšana un notriekšana ir diezgan sarežģīta.

Piektdienas rītā plkst.6.15 Kijivas apgabalā tika izsludināta gaisa trauksme saistībā ar "Shahed" palaišanu no okupētās Krimas. Dati par šiem droniem nav iekļauta Ukrainas Gaisa spēku atskaitē.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem un paredzams, ka tāpat kā pērn ziemā tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti