Šorttreks Latvijā sasniedzis profesionālā sporta līmeni, mērķi - visaugstākie

Vēl pirms septiņiem rītā Jelgavas ledus halle tiek pielāgota Latvijas šorttreka izlases treniņiem, pulcējot jaunus, bet neilgā laikā jau ļoti progresējušus sportistus. Treniņus kopā ar Evitu Krievāni vada Latvijas šorttreka programmas vadītājs Stjuarts Horspūls, kurš nešaubās par iespēju saviem audzēkņiem aizsniegties līdz spožākajām medaļām. 

Horspūla trenētie sportisti pēdējos 10 gados ir izcīnījuši 53 medaļas pasaules un Eiropas čempionātos pieaugušo un junioru konkurencē. Speciālists uzsver, ka arī Latvijā viņa darbības mērķi ir nemainīgi augsti. Ar savulaik vairākkārtējo pasaules medaļnieku Hosrpūlu bijusī šorttrekiste un tagad trenere Krievāne iepazinās starptautiskā treneru seminārā. Abi kopīgiem spēkiem izveidoja šorttreka attīstības programmu Jelgavā.

Britu speciālists Horspūls uzsver, ka labākajiem ir jātrenējas vienotā grupā, jo šorttrekā sportisti cīnās kopā, nevis viens pret otru. Grupā ir iekļauti padsmitgadnieki, komandas vidējais vecums - 18 gadi - vidēji par četriem gadiem mazāk nekā konkurentiem citās valstīs. Pusotra gada laikā sasniegtais progress ir milzīgs, un rezultātus uzlabojuši absolūti visi grupas dalībnieki. Horspūls ne tikai trenē, bet arī vada treneru kursus Latvijas speciālistiem, tostarp izlases puišiem. 

Komandas līderis Roberts Zvejnieks kvalificējās startam 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, un viņš uzsver, ka sešas treniņu stundas dienā nevar palikt bez rezultāta, turklāt darbs ir uz zinātniskiem pamatiem, pievēršot uzmanību gan gatavošanās metodoloģijai, gan pareizam uzturam. 

"Nav vairs bērnu līmenis, arī pašam jāapzinās, ka esam nonākuši līdz profesionālajam sportam," sacīja Roberts Zvejnieks. 

Lai tiektos pēc augstākajiem mērķiem, Robertam ar saviem komandas biedriem bija jāpārceļas uz dzīvi Jelgavā. Viņš saka, ka visi ātri apraduši ar jaunajiem apstākļiem, un komandas biedri bija pazīstami jau iepriekš.

Phjončhanā Latviju šorttrekā pārstāvēs arī Roberto Puķītis, kurš trenējas atsevišķi no citiem. Hosrpūls paskaidroja, ka Puķīti atbalsta Ventspils, un sportistam netika dota iespēja pievienoties Jelgavas grupai. Pēc Puķīša lūguma Hosrpūls ieteicis šorttrekistam vairākus citus variantus, un sportists nolēmis doties uz Itāliju. 

Latvijā īstenotās šorttreka programmas mērķis ir 2022.gadā uz ziemas olimpiskajām spēlēm aizvest stafetes komandu un cīnīties par medaļām. Treneri nešaubās, ka mērķis ir sasniedzams, ja vien būs stabils finansējums un atbalsts no valsts un pašvaldības struktūrām.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti