Sporta studija

Latvijas biatlons: galvenais treneris tikai uz papīra, bērniem patronas – uz svētkiem

Sporta studija

Francis Lācis piedzīvo basketbola marta trakumu

Patrīcija Eiduka turpina jaunatklājējas ceļu distanču slēpošanā

Latvijas distanču slēpošanas līdere Eiduka veiksmīgajā sezonā sajutusi savu spēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Patrīcija Eiduka turpina jaunatklājējas ceļu – arī aizvadītajā ziemā pēc vairuma sacensību, kurās 21 gadu vecā sportiste piedalījās, varēja teikt, ka tāds rezultāts Latvijas distanču slēpošanā sasniegts pirmo reizi.

Ja vērtē pēc rezultātu tabulām finišā, tad spožākā ir 8. vieta Patrīcijas spēcīgākajā disciplīnā – 10 kilometros slidsolī Pasaules kausa posmā Davosā. Savukārt, ja runā par lielāko progresu, tas sasniegts klasiskā soļa slēpojumos. Arī sprintā, kur U-23 pasaules čempionātā Patrīcija tika līdz pusfinālam un izcīnīja 9. vietu.   

Patrīcija Eiduka par aizvadīto sezonu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Vērtējot izturību un spēju dienu pēc dienas cīnīties ar pasaules elites slēpotājām,

zīmīgākais ir Patrīcijas veikums "Tour de Ski" daudzdienu sacensībās.

Aizvadot astoņas sacīkstes 10 dienās, kopvērtējumā Patrīcija ierindojās 24. vietā, bet pēdējā posmā augšup pa kalnu slēpošanas trasi viņa pat izcīnīja 10. vietu. Rezultāts Patrīciju ielīksmoja un viņa pēc finiša pat nav jutusi nogurumu. Arī trase sportisti nesusi uz priekšu, un viņa jutusi spēku traukties ar maksimālu ātrumu. 

Iegūt otro elpu sezonas turpinājumā pēc "Tour de Ski" Patrīcijai neizdevās.

Gan Patrīcijai, gan viņas tētim un trenerim Ingum Eidukam šī bija kārtējā mācību sezona. Ļoti iespējams, ka vēlme sasniegt "Tour de Ski" finišu viņai maksāja U-23 čempionāta medaļu. Bet kurš pateiks, kas ir svarīgāks nākotnes progresam un zināšanām?

Patrīcija pirms sacensībām Davosā burtiski lidojusi, un tētis atzina, ka savu meitu tādā formā nekad nebija redzējis. Tas devis arī pārliecību par smago treniņu lietderību. "Šis bija kā sprādziens, kas parādīja – trenējieties, un viss ir iespējams," uzsvēra Eiduks.

Treneris arī nešaubās, ka noteikti vajadzēja veikt "Tour de Ski" līdz galam, jo tas ļāva apliecināt sevi un sajust spēku.

"Izcila sezona," ziemā paveikto rezumēja Eiduks. 

Pēc sezonas ir laiks, kad jāpaspēj atpūsties un uzkrāt pozitīvas emocijas. Kaut vai pēc treniņa izbraucot ar sniega motociklu – ātrums Patrīcijai patīk ne tikai uz slēpēm. 

Skatoties nākamās sezonas virzienā, Patrīcija un viņas komanda ir savādā situācijā, kas kārtējo reizi liek apšaubīt Latvijas elites sportistu universālo finansējuma kritēriju sistēmu. Nākamā būs olimpiskā sezona, Patrīcija ir pasaules TOP30 slēpotāja un labākajā formā var cīnīties par vietu divdesmitniekā. Bet,

lai izpildītu finansējuma kritērijus, Eidukai nākamajā olimpiskajā sezonā par galveno startu būtu jāizvēlas U-23 čempionāts, jo tur ir reālas izredzes cīnīties par medaļu.

Patrīcija sliecas sekot sportiskajai loģikai un priekšroku dot olimpiskajām spēlēm. Viņa pieļauj iespēju, ka U-23 čempionātu varētu izlaist, jo tas iekrīt brīdī, kad jāsāk sagatavošanās nometne olimpiskajām spēlēm.

"Manuprāt, mēs tomēr koncentrēsimies uz galveno startu, kas ir olimpiskās spēles. Skatīsimies situāciju, kā iegriezīsies," paskaidroja sportiste. 

Ingus Eiduks uzsver, ka Patrīcija jau ir apliecinājusi spēju sasniegt rezultātus, jo daudz trenējas ar pareizu attieksmi un pārvar grūtības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti