Rīta Panorāma

Zelenskis: Tiek lemts par 28 amatpersonu atbrīvošanu

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidenti Asnāti Ziemeli

Intervija ar vieglatlēti Guntu Vaičuli

Skrējēja Vaičule: Sākotnēji biju vīlusies, bet rezultāts pasaules čempionātā ir ļoti labs

Vieglatlēti Guntu Vaičuli pasaules čempionātā no vietas 400 metru distances pusfinālā šķīra tikai trīs sekundes simtdaļas, un sportiste sākotnēji likumsakarīgi bija vīlusies, tomēr otrdien sarunā ar Latvijas Televīziju skrējēja atzina, ka attiecīgajos apstākļos sasniegto rezultātu vērtē kā ļoti labu.

Vaičule 400 metru skrējiena priekšsacīkstēs noteikti gribēja sasniegt savu sezonā labāko rezultātu un cerēja, ka ir gatava arī personiskajam rekordam, jo tika ieguldīts liels darbs. Finišu Gunta sasniedza pēc 52,21 sekundes un, iegūstot kopvērtējumā 25.vietu, atpalika gan no sava rekorda (51,37), gan sezonā labākā rezultāta (51,93).

Rezultātā izpaudās daudzu faktoru ietekme, un Vaičule uzsvēra, ka vēl ir nepieciešams laiks un liels darbs, lai organisms atgūtu maksimālās ātruma īpašības. Gunta uzsvēra, ka atbilstoši apstākļiem attiecīgajā dienā noteikti sevi parādīja labi. Vieglatlēte paskaidroja, ka viņai nebija iespēju pilnvērtīgi aklimatizēties ASV, tādēļ ar sasniegto rezultātu var būt ļoti apmierināta, jo garš ceļojums ietekmē jebkuru sportistu.

Guntas Vaičules skrējiens pasaules čempionātā 

Vaičule patur prātā, ka augustā vēl gaida starts Eiropas čempionātā.

"Viss notiek tā, kā tam jānotiek. Man priekšā šovasar ir vēl ļoti svarīgas sacensības, tā ka strādājam tālāk," teica skrējēja. 

Gunta paskaidroja, ka viņas treniņu saturs ir profesionāls, bet sadzīve ir krietni mainījusies, sportu salāgojot ar citām dzīves jomām. Pirmo reizi praktiski divu gadu laikā viņa savu meitiņu uz tik ilgu laiku atstāja mājās vīra un vecmāmiņas ziņā, lai arī emocionāli tas nebija viegli. 

Čempionāta norises vietā Jūdžinas pilsētā ir daudz vieglatlētikas cienītāju, un viņi lielā skaitā apmeklē pasaules čempionātu, lai arī biļetes ir ļoti dārgas,

pastāstīja Vaičule. Viņa rēķinās, ka sportistiem kolēģu lielie fināli čempionātā būs vien jāskatās ekrānos ārpus arēnas.

Gunta 2014. gadā Jūdžinā startēja pasaules čempionātā junioriem, un padzisušās atmiņas sportistei spilgti atdzīvojās, atgriežoties lieliskajā vieglatlētikas stadionā. Vaičule gan atzina, ka sadzīves apstākļi mazliet negatīvi pārsteidza, jo parasti pasaules čempionātos vieglatlētiem viss ir diezgan komfortabli. Šoreiz jādzīvo universitātes kopmītnēs, taču atmosfēra ir arī ļoti patīkama ar kopības sajūtu, un būtībā viss ir labi, piebilda skrējēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti