Radevičai konstatē pozitīvas dopinga analīzes Londonas olimpiskajās spēlēs

Karjeru beigušajai Latvijas tāllēcējai Inetai Radevičai, kura tagad pilda Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidentes pienākumus, pēc atkārtotām pārbaudēm konstatētas pozitīvas dopinga analīzes Londonas olimpisko spēļu laikā.

(papildināts ar Inetas Radevičas pausto)
Kā ziņo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU), Radevičas analīzēs atrastas anaboliskā steroīda oksandrolona pēdas.

Radevičai piespriesta pagaidu diskvalifikācija.

Sociālajos tīklos Radeviča pavēstīja, ka apzināti nav lietojusi aizliegtus medikamentus, taču apzinās, ka tas neatbrīvo viņu no atbildības. LVS prezidente ir trešā bērna gaidībās un par svarīgāko arvien uzskata ģimeni.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Radusies sitācija man ir ārkārtīgi nepatīkama. Es nodarbojos ar vieglatlētiku no agrās bērnības un esmu veltījusi tai sevi visu. Kopš manas sportsites karjeras beigām pagājis jau ilgs laiks, tomēr tā joprojām saglabā svarīgu vietu manā sirdī. Visas savas karjeras laikā, es vienmēr esmu bijusi pret neatļautu vielu lietošanu un stingri iestājos pret neatļautām vielām sportā arī šobrīd, tapēc notikušais man ir īpaši nepatīkams. Kaut gan apzināti neesmu lietojusi aizliegtus medikamentus, es saprotu, ka tas neatbrīvo mani no atbildības par notikušo, tāpēc pašlaik daru visu, kas manos spēkos, lai sadarbotos ar speciālistiem un visām iestaitītajām pusēm. Tas, ka jaunie atklājumi analīzēs attiecas uz notikumiem pirms tik daudziem gadiem, šobrīd būtiski apgrūtina iespēju aizstāvēties, jo ne visi tā laika ārstēšanās un medikamentu dokumenti un paraugi ir saglabājušies. Neatkarīgi no visa notikušā un apstākļiem svarīgākais man šobrīd ir ģimene. Pašlaik esmu trešā bērna gaidībās un tagad mana prioritāte ir mana un vēl nedzimušā mazuļa veselība, tapēc centīšos saglabāt mieru arī šajos apstākļos un ļoti lūdzu Jūsu sapratni. Paldies visiem, kas mani ir atbalstījuši un atbalsta. Foto: Aivars Vētrājs

A post shared by inetaradevica (@inetaradevica) on Nov 24, 2018 at 4:59am PST

 

Kā noskaidroja aģentūra LETA, LVS plašāku skaidrojumu sniegs nākamās nedēļas sākumā.  

Ieva Bļusina par LVS gatavību sniegt informāciju jaunnedēļMārtiņš Kalaus

  Sportistes karjeru Radeviča noslēdza pēc 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm, kur viņa palika ceturtā, no bronzas godalgas arī atpaliekot tikai par centimetru, toreiz sasniedzot rezultātu 6,88 metri.

  Radevičai pieder Latvijas rekords tāllēkšanā, jo 2010.gadā Barselonā viņa aizlēca 6,92 metrus tālu, tad arī izcīnot Eiropas čempiones titulu.

  Pērnā gada sākumā Radeviča pēc konkurentes diskvalifikācijas par aizliegto vielu lietošanu kļuva par 2011.gada pasaules vicečempioni, lai gan sākotnēji viņa bija izcīnījusi bronzu. Viņas tobrīd izcīnītā medaļa kļuva par Latvijai pirmo godalgu neatkarīgas valsts vēsturē pasaules čempionātos.

  Kopš 2017.gada marta Radeviča pilda LVS prezidentes pienākumus.

  Saistītie raksti
  1 komentārs
  Anonīms lietotājs 22614
  Mūsdienās, kad pat dzeramajā ūdenī ir atrodamas medikamentu paliekas, ir dīvaini celt jezgu par dopingiem. Skaidrs arī, ka olimpiskajam sportam nav nekā kopīga ar sākotnējiem mērķiem - tagad tas ir godkārības tirgus, nevis veselīga dzīvesveida fasāde. Tāpēc mans ieteikums būtu no valsts budžeta finansēt jauniešu un amatieru sportu, kas veicina veselīgu dzīvesveidu, bet olimpisko komandu kuruas mērķis ir medaļas, nodot privāto investoru gādībā - tie maksā par iespēju izvietot reklāmu un tad arī dzīve parāda, kas ir kā vērts. Bet olimpiešiem kontrolēt dopingus nav nekādas vajadzības - lai lieto ko grib, jo olimpiskajā komandā startējot, tāpat neviens veselāks nav kļuvis. Pieauguši cilvēki apmaina veselību pret medaļām - kāpēc viņiem to liegt? Un ja viņi to dara par savu vai investoru naudu - tad nu galīgi nebūtu par ko satraukties.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Vieglatlētika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti