Pēc izmaiņām Dimanta līgā vieglatlēti veido organizāciju savu tiesību aizstāvēšanai

Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) lēmums būtiski izmainīt Dimanta līgas sacensību programmu veicināja sportistu apņēmību dibināt savu organizāciju, kas aizstāvētu viņu tiesības. Atbalstu Vieglatlētikas asociācijas izveidošanai pauda gan vairāki augsta līmeņa sportisti, gan atzinīgi ideju novērtēja IAAF.

Iniciatīvu Vieglatlētikas asociācijas dibināšanā uzņēmās divkārtējais olimpiskais čempions trīssoļlēkšanā amerikānis Kristians Teilors. Atbalstu Teiloram pauda pasaules čempione 200 metru skrējienā Lielbritānijas sprintere Dina Ašere-Smita, kā arī viņas tautietis un amata brālis 200 metru skriešanā Adams Džemili. 

Trīssoļlēkšana un 200 metru skrējiens līdzās diska mešanai un 3000 metru kavēkļu distancei tika atzītas par disciplīnām, kuru pārstāvību Dimanta līgas posmos var krasi samazināt. Neviena no šīm četrām disciplīnām nebūs pārstāvēta Dimanta līgas finālā. 

Katrā no 15 Dimanta līgas posmiem 2020.gada sezonā būs pārstāvētas 12 disciplīnas. Diska mešanu, trīssoļlēkšanu un 3000 metru kavēkļu skrējienu IAAF pēc pētījuma rezultātiem atzina par vismazāk populārajām disciplīnām, bet 200 metru distance, pēc rīkotāju domām, kopā ar 100 metru skrējienu radītu sprinteriem pārāk blīvu sacensību kalendāru.

IAAF nostādnēm gan nepiekrīt Teilors, kurš izmaiņas uzskata par vieglatlētikai kaitējošām un aicināja sportistus apliecināt interesi iesaistīties Vieglatlētikas asociācijā. 

Savukārt IAAF pārstāvis norādīja, ka organizācija pilnīgi atbalsta Vieglatlētikas asociācijas izveidošanu, jo lielāka sportistu iesaistīšanās vērtējama tikai pozitīvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti