«Nordea» Rīgas maratons notur Bronzas kvalitātes zīmi

"Nordea" Rīgas maratons trešo gadu pēc kārtas ieguva Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronzas kvalitātes zīmi, pirmdien pavēstīja skrējiena rīkotāji. "Nordea" Rīgas maratons ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no nedaudziem pasaulē, kam ir IAAF kvalitātes novērtējums.

Organizatori cer, ka IAAF kvalitātes zīme palīdzēs Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai 2014.gadā piesaistīt ārvalstu skrējējus un paplašināt maratonā pārstāvēto valstu ģeogrāfiju, pulcējot arvien augstākas meistarības dalībniekus. 18.maijā paredzētajā pasākumā startēs arī titulētie Latvijas sportisti Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs, kuri veiks attiecīgi pusmaratonu un maratonu.

IAAF kvalitātes marku piešķir par precīzi definēti kritēriju izpildi pasākuma norisē. Prasībām jāatbilst trases kvalitātei un organizācijai, dalībnieku un līdzjutēju servisam un mārketingam, kā arī sportiskajiem rezultātiem un elites skrējēju kvalifikācijas līmenim.

Maratonā skrējēji sadalīs 30 000 eiro balvu fondu, bet uzvarētāji vīriešu un sieviešu konkurencē varēs nopelnīt līdz 4000 eiro. Lai veicinātu rezultātu izaugsmi un labāko Latvijas skrējēju dalību, 2014.gadā laureātiem naudas balvas noteikts pēc sasniegtajiem rezultātiem. Augstākās prēmijas par uzvaru maratonā piešķirs, ja rezultāts vīriešiem būs mazāks nekā divas stundas un 15 minūtes, bet sievietēm - divas stundas un 35 minūtes. Atsevišķi apbalvos trīs spēcīgākos Latvijas skrējējus, kam izmaksājamās summas arī būs atkarīgas no sasniegtā rezultāta.

Rīgas maratona rekordi pieder Kenijas skrējējam Dunkanam Koečam, kurš 2013.gadā finišēja pēc divām stundām, 15 minūtēm un 34 sekundēm, kā arī 2011.gada uzvarētājai Destai Girmai no Etiopijas (2.37:14).

IAAF kvalifikācijas marka 2013.gadā pasaulē tika piešķirta 47 maratoniem un 10 pusmaratoniem, tostarp Tokijas, Parīzes, Londonas, Bostonas un Berlīnes maratoniem. 2014.gadā IAAF kvalifikācijas zīmei atbilstošos maratonus un pusmaratonus nosauks līdz 2014.gada marta beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti