Leitim olimpieša pieredze palīdzējusi gan studijās, gan darbā

Vieglatlēts, Latvijas rekordists 400 metru un 300 metru skrējienā Jānis Leitis ir ne tikai veiksmīgs sportists, bet arī uzņēmējs, kurš, apvienojot savu sportista pieredzi un uztura speciālista izglītību, sadarbībā ar AS “Tukuma piens” palaidis savu produktu līniju “Protein”.

Leitis ir ieguvis bakalaura grādu Rīgas Stradiņa universitātē uztura speciālista specialitātē, bet maģistra grāds iegūts ASV Nebraskas universitātē.

Intervija ar vieglatlētu Jāni LeitiInita Kresa - Katkovska

  “Lieli motivatori bija mani vecāki,” neslēpj sportists, norādot, ka, pat ja viņam nebūtu bijusi vēlme mācīties, vecāki to nebūtu pieļāvuši. “Vecākiem bija ļoti svarīgi, lai man būtu laba izglītība un es turpinātu attīstīties ne tikai sportā, bet arī mācībās,” norāda Leitis, piebilstot, ka vēlme mācīties bijusi arī pašam.

  Izglītība un paša kā sportista pieredze ļoti palīdzējusi biznesā – izdevies izveidot kvalitatīvu, dabīgu produktu līniju “Protein”, kas der gan sportistiem, gan citiem aktīviem cilvēkiem. Leitis atzīst – pats kā sportists un uztura speciālists daudz eksperimentējis ar sevi, izmēģinot, kādi produkti labāki pirms treniņa, kādi pēc tā.

  Runājot par mācībām ASV, Leitis neslēpj, ka ļoti daudz palīdzējusi viņa draudzene un sportiste Māra Grīva. Viņa, studējot ASV, gan palīdzējusi treneriem ieraudzīt Jāni kā sportistu, gan vēlāk arī palīdzējusi iedzīvoties Amerikā.

  Leitis uzsver – ASV ļoti pieredzējusi viņa olimpieša pieredze. 2012. gadā viņš Londonā olimpiskajās spēlēs 400 metru skrējienā ierindojās 35. vietā. Latvijas sabiedrības attieksme bijusi klaji nosodoša un negatīva – sak’, kāpēc bija jābrauc uz olimpiādi, ja nevar uzvarēt.

  Uzreiz pēc olimpiskajām spēlēm Leitis devās uz ASV un tur saskārās ar pilnīgi pretēju attieksmi – viņš pat pārlieku ticis slavināts. Olimpieša pieredze palīdzējusi viņam gan mācībās,  gan darbā, gan arī ļāvusi pašam novērtēt, cik svarīga ir bijusi dalība olimpiskajās spēlēs.

  Leitis Latvijas Radio raidījumā “Piespēle” arī atklāj, ka par sportista karjeras beigām domās tad, kad Latvijā viņu kāds varēs noķert vai arī vieglatlētika vairs nesagādās prieku. Taču tad viņš varētu pievērsties tenisam vai volejbolam.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Vieglatlētika
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti