IAAF uz mūžu diskvalificē trīs vieglatlētikas skandālā iesaistītas personas

Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Ētikas komisija par Krievijas sportistu dopinga piesegšanu ceturtdien uz mūžu diskvalificēja bijušo organizācijas mantzini Valentīnu Balahņičevu, bijušā IAAF prezidenta Lamina Diaka dēlu Papu Masatu Diaku un Krievijas treneri Alekseju Meļņikovu, informēja aģentūra AFP. Komisija pavēstīja, ka jebkāds mazāks sods nebūtu atbilstošs nodarījuma smagumam.

Papam Masatam Diakam, Valentīnam Balahņičevam, kurš iepriekš bija arī Krievijas Vieglatlētikas federācijas vadītājs, un Aleksejam Meļņikovam vēl draud 15 līdz 25 tūkstošu eiro soda nauda. Uz pieciem gadiem diskvalificēja bijušo IAAF antidopinga ārstu Gabrielu Dollu.

Pret Papu Masatu Diaku, augustā amatu atstājušo viņa tēvu Laminu Diaku un Balahņičevu Francijā notiek kriminālizmeklēšana par daudzu simtu tūkstošu dolāru maksājumiem dopinga piesegšanai. Uzskata, ka Lamins Diaks vienpersoniski saņēma 1,1 miljonu dolāru. Viņa dēls līdz skandalozajam pavērsienam bija IAAF mārketinga konsultants.

IAAF Ētikas komisija izmeklēja Londonas olimpisko spēļu čempiones Krievijas maratonistes Lilijas Šobuhovas teikto, ka viņa samaksāja vairāk nekā 600 000 dolāru par viņas dopinga pārkāpumu piesegšanu. Vēlāk Šobuhova, pēc viņas teiktā, saņēma atpakaļ 325 000 dolāru par solījumu noklusēt kukuļošanu. Taču Šobuhova nolēma sadarboties ar Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA), kas sāka izmeklēšanu par plašu dopinga sistēmu Krievijas sportā. Šobuhova pašlaik izcieš saīsinātu diskvalifikācijas termiņu par dopinga pārkāpumiem.

Krievijas vieglatlētika pašlaik ir izslēgta no starptautiskās aprites, kā arī ievieš prasītās reformas ar cerību nepalikt bez tiesībām augustā startēt Riodžaneiro olimpiskajās spēlēs. Savukārt IAAF sola 14.janvārī publicēt jaunu dopinga ziņojumu, kurā gaidāma arī citu valstu nosaukšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti