Sporta studija

Latvijā pirmoreiz top parahokeja izlase

Sporta studija

Sporta studija

Brāļi Podžus turpina vecāku tradīcijas tenisā

Teniss «džungļos». Brāļi Podži zemāka līmeņa tūrēs cenšas izsisties uz augšu

Tenisisti brāļi Mārtiņš un Jānis Podži pasaules rangā ieņem vietas tālākos simtos, kas baušķeniekiem nozīmē spēlēšanu zemāka līmeņa turnīros un mazākas naudas balvas. Abi tenisisti Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" gan uzsvēra, ka meistarības līmenis zemākās tūrēs daudz neatšķiras, tādēļ izsisties uz augšu ir vēl jo sarežģītāk. 

Ātri pakāpties līdz spēlēšanai Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) tūrē nav iespējams bez būtiska aģentu un turnīru rīkotāja atbalsta, kas palīdz iegūt ielūgumus spēlēšanai augstāka ranga turnīros. Katrā līmenī ir nepieciešams laiks, lai adaptētos un iejustos, bet spēlētāju meistarības atšķirība nav liela, kā varētu šķist pēc naudas balvām, uzsvēra Mārtiņš Podžus. 

Tenisu abi brāļi sāka spēlēt mājas apstākļos, jo vecāki laukos izbūvēja savam priekam laukumu ar cieto segumu. Redzot, kā ar spēli aizrāvušies vecāki, tenisā jau no pāris gadu vecuma iesaistījās arī Mārtiņš un Jānis. Turklāt Jānis atšķirībā no brāļa izaudzis par kreili. 

Pašlaik Podžu treneris ir viņu tēvs, lai gan savulaik brāļi braukuši trenēties arī uz Rīgu.

Treneris Sergejs Bogačovs visbeidzot ieteicis Podžu tēvam atsākt brāļu trenēšanu, jo zināšanas ģimenē esot pietiekamas. ATP rangā Mārtiņš Podžus šonedēļ ieņem 489.vietu, bet Jānis Podžus dala 1512. pozīciju. Tas gan nemazina 25 gadus veco dvīņubrāļu motivāciju. 

"Kamēr var paskriet, tikmēr jāspēlē," saka Jānis. Viņš atzīst, ka bez tenisa kaut kas dzīvē pietrūkst, turklāt pašlaik nav nekādu problēmu sevi motivēt treniņiem. 

Brāļi pastāstīja, ka izmaksu samazināšanai daudz ko dara paši. Tiek meklētas lētākas viesnīcas, izdevīgākas ceļošanas iespējas un naktsmītnes, kur pašiem gatavot ēst.

Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) turnīros savulaik sākuši spēlēt arī pasaulē labākie tenisisti.

Karjeras attīstības iespējas dažādās valstīs gan atšķiras. Piemēram, Latvijā nenotiek "Challenger" sērijas turnīri, kas jau ir augstāka pakāpe nekā sākuma līmeņa "Futures" sacensības. Tādēļ latvieši netiek pie īpašajiem ielūgumiem spēlēšanai "Challenger" līmenī, kur ir iespējas ar veiksmīgu spēli iekrāt vairāk ranga punktus un kāpt augšup reitingā.

Spilgts piedzīvojums tenisā Mārtiņam bija iespēja sparingā uzspēlēt pret Rodžeru Federeru. Brāļi kopā Ķīnā trenējās, līdz Jānis devās uz Taizemi, bet Mārtiņš palika un bija pat gatavs nopirkt biļeti uz izcilā Šveices tenisista treniņu. Taču kādā svētdienā pie Mārtiņa istabiņas durvīm pieklauvēja un uzaicināja viņu piedalīties Federera treniņā. Sajūtas Mārtiņam bija nereālas, un viņš atzīst, ka tiešām sajutis tenisa karaļa klātbūtni.

Brāļi Podžus būtu efektīvs pāris dubultspēlēs, taču ar to vien nopelnīt iztiku "Futures" līmenī nevar.

Turklāt "Futures" turnīru organizatoriskais līmenis mēdz būt ļoti atšķirīgs, jo ļoti daudz kas ir atkarīgs no kluba, kas sacensības uzņem. Ir gan turnīri, kuru organizatori tikai vēlas uz spēlētāju rēķina nopelnīt, gan labi sarīkotas sacensības.

Aizvadītajā nedēļā brāļi Podži labi nospēlēja Deivisa kausa turnīrā un nopelnīja Latvijas komandai iespēju piedalīties pasaules otrās grupas pārspēlēs. Iespējams, nākamajos Deivisa kausa mačos abi brāļi būs redzami spēlējam Latvijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti