Spēcīgākie tenisisti atbalsta Deivisa kausa izcīņai alternatīva turnīra radīšanu

Pasaules rangā spēcīgākie tenisisti Endijs Marejs un Novaks Džokovičs, kā arī Rafaels Nadals atbalsta nodomu izveidot Pasaules kausa izcīņas turnīru, kurā startētu 16 valstu komandas, piektdien informēja aģentūra "Reuters". Deivisa kausa izcīņai alternatīvā turnīra idejas iniciators ir Spānijas futbolists Žerārs Pikē, kurš šonedēļ ieradās Madrides turnīrā, lai plānu apspriestu ar Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) amatpersonām.

Jaunais turnīrs varētu aizstāt bijušo Pasaules Komandu kausu, kas notika no 1975. līdz 2012.gadam. Deivisa kausa izcīņa notiek vairākās nedēļas nogalēs dažādos gada mēnešos, un spēcīgāki spēlētāji nereti no dalības atsakās individuālu plānu dēļ.

Marejs 2015.gadā Lielbritānijas komandas sastāvā izcīnīja Deivisa kausu, tomēr Pasaules kausa ieviešanu viņš nosauca par patiesi aizraujošu ideju. "Ja tas izdosies, domāju, ka tā būs tenisam ļoti, ļoti laba lieta," teica pasaules ranga līderis.

Pasaules kausa izcīņu par dalībai ļoti interesantu turnīru nosauca 14 "Grand Slam" turnīros uzvarējušais Nadals.

Deivisa kausa norise ir Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) pārziņā, un turnīra rīkotāji nav izrādījuši interesi mainīt sacensību formātu. Tenisistiem arī vismaz četras reizes četru gadu laikā jāpiedalās Deivisa kausa izcīņā, lai varētu startēt olimpiskajās spēlēs.

Džokovičs gan brīdināja, ka tenisa pasaule ir ļoti sarežģīta, un daudz dažādu organizāciju pārrauga dažādus turnīrus vai spēles aspektus. Turklāt jaunam turnīram allaž ir grūti atrast vietu sezonas kalendārā.

Vēl viens jauns turnīrs šogad no 22. līdz 24. septembrim risināsies Prāgā. Veterāna Rodžera Federera virzītajā Leivera kausa izcīņā Eiropa spēlēs pret pārējo pasauli. Nadals jau ir apliecinājis gatavību spēlēt turnīrā, kur komandu kapteiņu būs leģendārie Bjerns Borgs un Džons Makinrojs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti