Ostapenko turnīrā Katarā izcīna pārliecinošu uzvaru Bertensas atgriešanās spēlē

Latvijas sieviešu tenisa līdere Aļona Ostapenko pirmdien turnīrā Katarā pirmajā kārtā divos setos ar 6-0, 6-2 nepilnā stundā pārliecinoši uzvarēja Nīderlandes tenisisti Kiki Bertensu, kura atgriezās spēlē pēc gandrīz piecu mēnešu pauzes, liecina rīkotāju informācija.

Ostapenko pārākums izpaudās teju visos spēles elementos un viņas pretiniece, neraugoties uz daudz augstāko pozīciju pasaules rangā, acīmredzami vēl nebija gatava spēkos līdzvērtīgai cīņai.

Pirmo setu Aļona noslēdza 20 minūtēs, spēlējot sev ierastu uzbrukuma tenisu ar spēcīgiem sitieniem, tajā pašā laikā darbojoties taktikā gana daudzveidīgi. Bertensa kortā bija palēna, ko viņas pretiniece nekavējās izmantot pilnā mērā.

Bertensai otrā seta sākums jau izdevās labāk, tomēr ceturtajā geimā viņa nenoturēja savu servi un nonāca zaudētājās ar 1-3. Atsevišķās epizodēs Bertensa apliecināja meistarību, kas viņai iepriekš ļāva sasniegt TOP 10 pasaules rangā, un septītajā geimā atspēlēja punktu, kad Aļona servēja par uzvaru mačā. Tomēr Latvijas tenisiste revanšējās nākamajā geimā un noslēdza 55 minūtes ilgušo spēli.

Rīkotāju īpašo ielūgumu dalībai turnīrā saņēmusī Ostapenko pirmdien publicētajā Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā atkāpās divas pozīcijas uz 51.vietu un pirmoreiz kopš 2019.gada oktobra izkrita no TOP 50.

Bertensa rangā saglabāja 11.vietu un Katarā viņa bija izlikta ar piekto numuru. Bertensa nebija spēlējusi kopš pērnā oktobra, kad 28 gadus vecajai tenisistei pēc Francijas atklātā čempionāta veica kreisās kājas Ahileja cīpslas operāciju. Karjerā 10 WTA turnīros uzvarējusī tenisiste janvārī atsauca dalību Austrālijas atklātajā čempionātā, atvirzot tālāk atgriešanos kortā.

Līdzšinējās četrās spēlēs Ostapenko un Bertensa panākumus bija dalījušas uz pusēm.

Nākamajā kārtā Aļonas pretiniece būs ķīniete Vana Cjana (WTA 35.) vai kvalifikāciju pārvarējusī ASV tenisiste Džesika Pegula (WTA 44.).

Pēc vietas rangā dalībai Kataras turnīra pamatsacensībās nekvalificējās Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova, kura pirmdien reitingā pakāpās vienu pozīciju uz 55.vietu.

Aļona Katarā aizvada pirmo turnīru kopš izstāšanās Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā. Ostapenko piedalīsies arī dubultspēlēs duetā ar rumānieti Moniku Nikulesku.

Turnīrs ar 565 000 dolāru balvu fondu cietā seguma laukumos Dohā noslēgsies 6.martā. Uzvarētāja nopelnīs 500 punktu rangā.