Atskaņo A.Dvoržāka "Stabat Mater"

Panorāma

Iedzīvotāji baidās zaudēt novadu identitāti

Latvijas tenisistes cīņu pret Vāciju sāk ar dubultzaudējumu

Ostapenko neizglābjas Federācijas kausa spēlē, spraigā duelī zaudē arī Marcinkēviča

Latvijas komandas pirmā rakete Aļona Ostapenko piektdien Federācijas kausa mača ievadā "Arēnā Rīga" divos setos ar 5-7, 4-6 piekāpās Vācijas tenisistei Andrea Petkovičai. Otrajā spēlē Diāna Marcinkēviča izrādīja varenu pretestību Vācijas pirmajam numuram Jūlijai Gērgesai, tomēr trīs setos zaudēja ar 4-6, 6-4, 1-6, kas ļāva Vācijai mačā panākt 2:0 pārsvaru.

Divas dienas ilgajā abu valstu duelī "Arēnā Rīga" noskaidrosies, kura komanda nākamā sezonā spēlēs spēcīgākajā pasaules grupā. Sestdien mačā būs vēl divas vienspēles un paredzēta arī dubultspēle.

Ostapenko otrajā setā pēc nonākšanas iedzinējās ar 1-5 bija pārāka nākamajos trijos geimos, tomēr mača izskaņā nenoturēja savu servi un dubultkļūda pēdējā izspēlē ļāva uzvaru svinēt Petkovičai.

Veiksmīgi sākusi spēli ar pretinieces servē gūtu punktu, Ostapenko otrā geima izskaņā pieļāva divas dubultkļūdas, kas ļāva Petkovičai panākt izlīdzinājumu. Aļonai cenšoties spēlēt agresīvi serves uzņemšanā, viņai krājās daudz nepiespiestu kļūdu. Nervozēja arī Petkoviča un seta vidū abas tenisistes apmainījās sāncenses servē gūtiem punktiem. Pirmo reizi divu geimu pārsvaru setā panāca Ostapenko (5-3), tomēr vāciete spēja panākt izlīdzinājumu. Pēc zaudēta 11. geima Aļona dusmās sita raketi pret soliņu, bet niknums nepalīdzēja. Petkoviča pēdējā geimā ieguva divas setbumbas, un otro no tām realizēja, kad Aļona izdevīgā uzbrukuma situācijā trāpīja tīklā.

Petkoviča nenoturēja savu servi otrā seta sākumā, toties pārliecinoši revanšējās otrajā geimā. Vēl divi Aļonas zaudēti geimi pašas servē ļāva vācietei jau panākt 5-1. Ostapenko centieni līdzsvarot spēku samēru atdūrās pret Petkovičas stabilu aizsardzību, turklāt Aļonas centieni tikt pie punktiem arī tīri izspēlētiem sitieniem biežāk beidzās ar nepiespiestām kļūdām. Aļona gan atguvās un mērķtiecīgi deldēja pretinieces pārsvaru, tomēr 10. geimā vācietes pirmā mačbumbas iespēja pielika spēlē punktu.

Lielisku spēli aizvada Marcinkēviča

Marcinkēviča pārvarēja spēles sākuma satraukumu un pēc savā servē zaudēta punkta spēja ar breiku atjaunot neizšķirtu - 2:2. Breiks septītajā geimā deva lielāku pārliecību Gērgesai, kuras spēcīgās pirmās serves sarežģīja spēli Marcinkēvičai, lai gan Latvijas tenisiste servju uzņemšanā kopumā darbojās labi.

Otrā seta sākums apliecināja, ka Marcinkēviča laukumā nav statistes lomā, un atsevišķā spēlē neko nenozīmē 250 vietas pasaules rangā, kas šķir abas tenisistes. Otrajā geimā ieguvusi trīs breikbumbas, Marcinkēviča pēc pretinieces dubultkļūdas pēdējo no tām realizēja un izvirzījās vadībā 2-0. Breika deficītu Gērgesa atspēlēja piektajā geimā un turpināja ar teicamām servēm, panākot setā līdzsvaru 3-3. Vēl viens punkts pretinieces servē vācietei ļāva izvirzīties vadībā, toties Diāna nekavējoties revanšējās, panākot 4-4. Galotnē Marcinkēviča nospēlēja droši un pārliecinoši, tostarp realizējot mačbumbu pretinieces servē.

Izšķirošo trešo setu Diāna sāka ar zaudētu savu servi un visbeidzot laukumā izpaudās Gērgesas pārsvars, lai gan Latvijas tenisiste nepadevās.

Mačā nepiedalās abu valstu potenciāli visspēcīgākās spēlētājas - Latvijas sieviešu tenisa līdere Anastasija Sevastova dziedē muguras savainojumu, savukārt Angelika Kerbere saslima.

Arī bez Kerberes vācietes ir favorītu lomā, jo visas komandā iekļautās spēlētājas Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā ir TOP 90. Vācijas sastāvā līdzās Gērgesai (WTA 17.) un Petkovičai (WTA 71.) ir Mona Bartela (WTA 90.) un dubultspēļu speciāliste Anna Lēna Grēnefelde (WTA 26. dubultspēlēs).

Latvijai kopā ar komandas līderi Aļonu Ostapenko (WTA 29.) sastāvā iekļautas Diāna Marcinkēviča (WTA 267.), Daniela Vismane (WTA 645.) un Patrīcija Špaka (bez ranga).