Ostapenko neatrod ieročus pret Kvitovu, Sanktpēterburgā zaudē ceturtdaļfinālā

Latvijas sieviešu tenisa līdere Aļona Ostapenko piektdien Sanktpēterburgas turnīra ceturtdaļfinālā divos setos ar 0-6, 2-6 zaudēja čehietei Petrai Kvitovai, kura uzvaru izcīnīja nepilnu stundu ilgušā spēlē, liecina Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) informācija.

Ostapenko pirmajā setā cerīgs bija tikai sākums, tiekot pie trim breika iespējām pretinieces servē. Taču iespējas palika neizmantotas un kļūdām bagātā turpinājumā Latvijas pirmā rakete neuzvarēja nevienā geimā. Tiesa, Kvitova rādīja labu tenisu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Cerīgāks bija otrais sets, kurā Kvitova ar breika pārsvaru panāca 3-2. Lai gan Aļona nākamajā geimā vēl sīvi cīnījās par punktu pretinieces servē, neko vairāk Latvijas tenisiste neiespēja.

Kvitova realizē mačbumbu

Kvitova ir divkārtējā Vimbldonas čempione, kas zāles seguma "Grand Slam" turnīrā uzvarējusi 2011. un 2014.gadā. Arī trijos citos "Grand Slam" turnīros 27 gadus vecā čehiete ir tikusi vismaz līdz ceturtdaļfinālam, tostarp pērn ASV atklātajā čempionātā.

WTA rangā Kvitova ieņem 29.vietu, taču relatīvi zemu reitingā ir pēc krimināla incidenta, kas tenisistei prasīja daudz laika, lai atgrieztos kortā. Aizpērn decembrī Kvitovai dzīvoklī laupīšanas uzbrukumā ar nazi smagi savainoja rokas saites, un tenisiste apmēram pusgadu nespēlēja. Kvitova laukumā atgriezās pērn maija beigās Ostapenko uzvarētajā Francijas atklātajā čempionātā.

Jau vēstīts, ka otrajā kārtā Ostapenko uzvarēja krievieti Veru Zvonarevu (WTA 197.). Aļona turnīrā bija izlikta ar otro numuru, tādēļ sacensības sāka uzreiz otrajā kārtā. Nākamajā nedēļas nogalē Ostapenko pārstāvēs Latviju Federācijas kausa turnīrā Tallinā.

Pērn Ostapenko Sanktpēterburgā kopā ar polieti Alicju Rosoļsku uzvarēja dubultspēlēs, taču vienspēlēs netika tālāk par pirmo kārtu.

Turnīrs ar teju 800 000 dolāru balvu fondu Sanktpēterburgā cietā seguma laukumos beigsies svētdien. Ar pirmo numuru bija izlikta pasaules ranga līdere un Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja dāniete Karolīna Vozņacki, kura ceturtdaļfinālā ar 6-7 (2-7), 3-6 zaudēja mājiniecei Darjai Kasatkinai.