Ostapenko agresīvā stilā ātri zaudē Čārlstonas tenisa turnīra finālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 1 mēneša.

Jeļena Ostapenko svētdien Čārlstonā, ASV, divos setos ar 3-6, 1-6 zaudēja krievietei Darjai Kasatkinai karjerā trešajā finālā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīros un arvien palika bez uzvarētājas lauriem, lai gan centās spēlēt agresīvi un daudz uzbruka, liecina WTA informācija. Pirmoreiz kopš 2009.gada WTA līmeņa turnīra finālā tikās pretinieces, kuras abas vēl nav sasniegušas 20 gadu vecumu.

Karjerā pirmo WTA līmeņa uzvaru Kasatkina nodrošināja stundu un sešas minūtes ilgušā cīņā. Abas tenisistes ir vienaudzes, taču 19 gadus vecajām Ostapenko un Kasatkinai kortā bija krasi atšķirīga spēles taktika. Ostapenko arvien centās agresīvi uzbrukt un vairāk riskēja, turpretim Kasatkina tiecās spēlēt uzmanīgāk no aizsardzības.

Pirmoreiz finālā spēlējušās Kasatkinas pacietība pirmajā setā izrādījās rezultatīvāka, viņai piektajā geimā iegūstot viena breika pārsvaru. Lai gan ilgi spēlētajā nākamajā geimā Ostapenko revanšējās un panāca 3-3, Kasatkina seta turpinājumā vairs neatdeva nevienu punktu.

Pirmajā setā Ostapenko pieļāva 19 nepiespiestas kļūdas - gandrīz trīsreiz vairāk nekā pretiniece (7), tomēr turpināja tikpat riskantā stilā, kas dažbrīd ļāva spoži uzvarēt izspēlēs, bet citkārt beidzās ar bumbiņas trāpījumu tīklā vai autā. Centienos ātri atspēlēties, kļūdu krājās pārāk daudz, lai noturētos pret racionāli spēlējušo pretinieci.

Pēc fināla Ostapenko apbalvošanas ceremonijas sākumā sacīja, ka Čārlstonā aizvadīja lielisku nedēļu, taču finālā neparādīja spēli, ko no sevis gaidīja. Viņa pauda cerību, ka pēc gada Čārlstonā veiksies labāk.

WTA rangā Ostapenko šonedēļ ieņem 66.vietu, bet Kasatkina ierindota 42.vietā. Abu spēlētāju līdzšinējās divās spēlēs pārāka bija Latvijas tenisiste.

Par iekļūšanu finālā Ostapenko garantēja 305 ranga punktus, kas viņai pirmdien varētu nodrošinās atgriešanos pasaules ranga TOP 50. Pirmoreiz finālā Ostapenko spēlēja uz māla seguma.

Čārlstonā uz zaļā māla tenisistes sadalīja 776 000 dolāru balvu fondu. Latvijas tenisa līdere Anastasija Sevastova zaudēja ceturtdaļfinālā.

Savukārt dubultspēlēs Ostapenko pārī ar amerikānieti Rakelu Atavo aizkļuva līdz pusfinālam.

Ostapenko savus pirmos divus finālus zaudēja uz cietā seguma, kas ir visātrākais. 2015. gadā Kvebekā viņa divos setos piekāpās vācietei Annikai Bekai, bet pērn Dohā trīs setos nācās atzīt spānietes Karlas Suaresas-Navarro pārākumu.