Kalnu riteņbraucējs Blūms kvalifikācijas finišā pievienojas Parīzes olimpisko spēļu dalībniekiem

Līdz ar kvalifikācijas termiņa beigām otrdien, 28. maijā, kļuva zināms kvotu sadalījums Parīzes olimpiskajās spēlēs kalnu riteņbraukšanā (MTB), kur vienu starta vietu Latvijai nopelnīja Mārtiņš Blūms.

Latvija neaizsniedzās pietiekami augstu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) otrdien publicētajā olimpiskās kvalifikācijas Nāciju rangā, lai saņemtu divas vai vienu starta kvotu dalībai Parīzes spēlēs. Toties olimpiskās kvotas vērta bija pērn augustā Blūma izcīnīta 11. vieta pasaules čempionātā Skotijā.

Olimpiskās atlases noteikumi paredz, ka Parīzē varēs startēt divi MTB elites riteņbraucēji no valstīm, kas pasaules čempionātā sasniedza labākos rezultātus, neskaitot valstis, kas kvalificējās pēc vietas Nāciju rangā. Augstāk par Blūmu pasaules čempionātā ierindojās tikai sportisti no valstīm, kas olimpiskās ceļazīmes nodrošināja pēc vietas Nāciju rangā.

Lai gan formāli Blūms olimpisko ceļazīmi izcīnīja nacionālajai olimpiskajai komitejai, sagaidāms, ka viņš pats kvotu izmantos un startēs Parīzē. 

Oficiālu apstiprinājumu par kvotu sadalījumu olimpiskajās MTB sacensībās UCI nacionālajām olimpiskajām komitejām izsūtīs 3. jūnijā,

tomēr Latvijas Riteņbraukšanas federācijā LSM.lv guva apstiprinājumu, ka nav pamata šaubīties par Blūmam labvēlīgu lēmumu. 

Blūms aizvadītās nedēļas nogalē Čehijā sasniedza 23. vietu Pasaules kausa posma sacensībās olimpiskajā krosā, bet dienu iepriekš finišēja 19. pozīcijā saīsinātajā distancē. Pēc trim Pasaules kausa posmiem Blūms kopvērtējumā ieņem 23. vietu.

Pēc starta Pasaules kausa sacensībās Blūmam paredzēta treniņnometne augstkalnē, jau gatavojoties Parīzes olimpiskajām spēlēm. Kopš MTB olimpiskās debijas 1996. gadā Latvijas sportisti kalnu riteņbraukšanā olimpiskajās spēlēs vēl ne reizi nav startējuši. 

Līdz ar kvalificēšanos startam MTB riteņbraukšanā Latvijas olimpiskajā delegācijā jau ir vairāk nekā 10 sportistu, turklāt vēl vairāki atlēti, piemēram, pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova vairs nevar palikt ārpus olimpiskā turnīra, jo ir iekrājušas pietiekamu punktu skaitu vēl pirms kvalifikācijas oficiālā noslēguma. 

Parīzes olimpiskās spēles notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti